Euroopa ei karda uut rändekriisi asjata, illustreeriv foto

Ekspert: Euroopa ei karda uut rändekriisi asjata

41
(Uuendatud 11:24 08.10.2019)
Fondi "XXI sajandi migratsioon" president Vjatšeslav Postavnin kommenteeris Saksamaa siseministri Horst Seehoferi avaldust uue, veelgi võimsama rändekriisi võimalikust lähenemisest Euroopale.

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. Saksamaa ametivõimude hirmud on põhjendatud, ütles fondi president. Ekspert selgitas, et praeguseks on Aafrikas, Indohiinas ja Lähis-Idas käivitunud väga võimsad suletud ringrände voolud. Vood on peamiselt seotud elatustaseme ja kliimaga.

Вячеслав Поставнин
© Sputnik / Руслан Кривобок
Vjatšeslav Postavnin

"Kellelgi puudub vesi, aga kellelgi on üleujutused. Hiljuti on India lõunaosast sinna kolinud üleujutuse tõttu 20 miljonit inimest," ütles Postavnin raadiole Sputnik antud intervjuus. Asjatundjate sõnul lõpuks nende liikumiste kontuurid "avanevad" ja mõned neist suunduvad Euroopasse.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, hoiatas Saksamaa siseminister Horst Seehofer uue rändekriisi puhkemise eest Euroopas. Ministri sõnul on sellise arengu oht reaalne, kui midagi ette ei võeta ega aidata oma Euroopa partnereil ELi välispiire kontrollida.

"Kui me seda ei tee, ootab meid põgenike sissevool, nagu 2015. aastal, võib-olla isegi võimsam kui neli aastat tagasi," ütles Seehofer.

On teada, et 2015. aastal koges Saksamaa umbes 850 tuhande pagulase saabumist. Paljud neist sisenesid riiki ebaseaduslikult ja isikut tõendavate dokumentideta.

Vjatšeslav Postavnini venekeelset kommentaari saate kuulata siit:

Эксперт: Россия не должна ужесточать миграционное законодательство

Lugege lisaks:

Saksamaa siseminister hoiatas uue rändekriisi eest

Aafrikast pärit sisserändajad otsustati Euroopa Liidu riikide vahel ära jaotada

Need keelatud sõnad: jah, migratsiooni saab ja tuleb kontrollida

41
Tagid:
rändekriis, Saksamaa, Euroopa, migratsioon
Teema:
Euroopa rändekriis (101)
Samal teemal
Migratsioon Eestis
Euroopa rändekriis