Tornikell Venemaa Raudteede peakontorihoonel Moskva Punase värava väljakul.

Venemaa Raudteed alustavad välisturgude vallutamist

67
(Uuendatud 12:32 11.06.2019)
Venemaa riigiettevõte RŽD (Venemaa Raudteed) tegeleb aktiivselt Venemaa raudteetehnoloogiate levitamisega välisturgudel, eesmärgiga sellest saadavat tulu veelgi suurendada ning keskendudes seejuures erinevatele arengusuundadele.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Sellest teatas ettevõtte esimene asedirektor Aleksandr Mišarin Peterburi Rahvusvahelisel majandusfoorumil antud intervjuus RIA Novostile

Ühtlasi tuletas Mišarin meelde, et Venemaa Raudteed on riigi suurim transpordi- ja logistikakompleks ning üks maailma juhtivaid transpordiettevõtteid. 

ütles Mišarin. 

Tema sõnul moodustavad juba praegu 20,5% Venemaa Raudteede tulust laekumised tütarettevõtete välistegevusest.

Eesti ja Venemaa ministrite kohtumine: ammu oli aeg >>

"Kavatseme tõsta selle näitaja vähemalt 30%-ni, võib-olla isegi kõrgemale. Näeme selleks järgmisi potentsiaalseid suundi: transpordilogistika; inseneriteenused ja transpordiehitustööd; raudtee haldamine; personali ettevalmistus ja väljaõpe; raudteetehnika, varustuse ja muu sellise turustamine koos meie partneritega," selgitas tippjuht. 

Venemaa Raudtee näitas uut duši ja külmikuga kupeevagunit >>

RŽD valdusfirma eeliseks on võime ühendada oma pädevus raudtee-ettevõtluse kõigis valdkondades ühe kaubamärgi alla. "Just see on nišš, mida me täna hõivata püüame. Jutt ei ole eraldi veduritest, rööbastest, vagunitest – see kõik kokku moodustab tehnoloogia, mis võimaldab Venemaa Raudteedel end positsioneerida ühe kõige tõhusama, maailma juhtivama ettevõttena, mida teenitult tunnustatakse," selgitas Mišarin.

67
Tagid:
kasum, tehnoloogia, raudtee, Venemaa
Samal teemal
Eesti Raudtee lõpetas aasta edukalt
Vene Raudtee kaalub reisiliini loomist Peterburi ja Berliini vahel
Lennujaamad, internet, raudtee: valdkonnad, kus Venemaa sakslasi üllatab
Eesti Raudtee: aastatepikkusest veosemahtude langusest õnnestus üle saada
Jakunin rääkis, millal Eestil uuesti transiidile loota tasub