Radarlennuk

Ekspert: A-50 paigutamine Kubani on adekvaatne vastus NATO-le

77
(Uuendatud 09:10 11.06.2019)
Venemaa paigutas NATO viimase viie aasta õppuste kogemustest õppides Kubanimaale "lendavad radarid" A-50. Sõjaväeekspert Dmitri Drozdenko sõnul on need lennukid mõeldud rakendamiseks just sarnastes olukordades.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Venemaa paigutas Kubanimaale suure tegevusulatusega lendavad avastamisradarid A-50, teatas Venemaa Lõuna sõjaväeringkonna pressiesindaja Vadim Astafjev, vahendas raadio Sputnik

"Venemaa õhujõudude radarlennukid A-50 lendasid ühele Krasnodari krais asuvale lennuväljale," täpsustas ta. Radarlennukid A-50 jälgivad õhuruumi Musta piirkonnas NATO ulatuslike õppuste ala, mis toimuvad mitmete Musta mere äärsete riikide territooriumil Ida-Euroopas.

See võimaldab ära hoida võimalikud intsidendid tsiviillaevade ja -lennukitega, mis võivad juhuslikult sattuda NATO õppuste piirkonda, ütles Astafjev.

Ajakirja Isamaa Arsenal ( v.k. "Арсенал отечества") peatoimetaja asetäitja ja lennundusekspert Dmitri Drozdenko ütles raadio Sputnik eetris, et see on adekvaatne vastus NATO tegevusele. 

See tähendab, et nad jälgivad, mis toimub meie (Venemaa – toim.) piiride lähedal, kuhu on koondunud suur hulk väeüksusi – seda esiteks. Teiseks korraldab NATO õppusi, mis on alati ohtlikud ja seetõttu jälgib A-50 neid tähelepanelikult, see on normaalne, "ütles Dmitri Drozdenko.

77
Tagid:
radar, õhujõud, Venemaa, õppused, NATO
Teema:
Õppused (114)
Samal teemal
National Interest hindas Su-35 võiduväljavaateid Ameerika varghävitajate vastu
National Interest: miks USA sõjaväelased "Kalibreid" kardavad
National Interest: USA tahaks Venemaaga võitlemiseks droonide laevastiku luua
Gruusias algas rahvusvaheline õppus Agile Spirit