TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Eksperdi sõnul tuleb niisugust sammu ainult tervitada, see on hea märk, sest teatud Euroopa suundumuse tõttu ilmusid dokumentidesse määratlused "vanem 1" ja "vanem 2".
"Aga Eesti tahab sama euroopalik kui teised. Tegelikkuses on sealne elanikkond küllaltki traditsiooniline ja kogu see muudatus on lihtsalt pöördumine elanikkonna poole. See tähendab ühinemist seisukohaga, mida jagavad inimesed. Sest Eesti lihtinimene ei saa mõistetest "vanem 1" ja "vanem 2" aru, ütles Dmitri Žuravljov kommentaaris Sputnik Eestile.
Ta märkis, et eelmine otsus kasutada mõistete "ema" ja "isa" asemel tinglikke vanemaid oli ekslik.
Minister Sikkut ÜROs: vanemahüvitist saavad nii emad kui isad >>
"Muidugi tahaks olla samasugune eurooplane, nagu kõik teised eurooplased. Ja selle sarnasuse eest tuleb maksta," lisas Žuravljov, viidates finantskuludele, mida tuleb kanda vanade dokumendiplankide uutega asendamise puhul.
Sputnik Eesti on kirjutanud, et Eesti Politsei- ja Piirivalveameti juhtkond otsustas taastada mõisted 'ema' ja 'isa' dokumendivormides, mis tuleb täita lapse esimese dokumendi taotlemisel. Selgus, et seda tehti rahvusministri Riina Solmani nõudel.
Varem oli dokumendivormidel kaks välja "vanem" ilma mistahes viiteta inimese soole. Vanema sugu tuli täpsustada "linukese" märkimisega vastavas kastis.
Politsei- ja Piirivalveameti dokumendivormides kadusid mõisted "isa" ja "ema" novembris 2018.