Nadežda Savtšenko

Savtšenko arvates on Porošenko tribunali "ära teeninud"

58
(Uuendatud 15:19 02.06.2019)
Ukraina Ülemraada saadiku Nadežda Savtšenko arvates ei saa Porošenkol lasta põgeneda, ei saa lubada süsteemil määrata talle tagaselja karistust. Ta peab reaalselt vastutama, sest tema poolt toime pandud kuriteod on väga reaalsed ja väga verised.

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Ukraina Ülemraada saadik Nadežda Savtšenko nõudis Ukraina endisele presidendile Petro Porošenkole kriminaalkaristust. Ta rõhutas, et on palju materjale, mis tõendavad tema süüd, mida "ei saa peita", krijutab RIA Novosti

"Nii tema (Porošenko – toim.), kui ka tema võitluskaaslased on põhimõtteliselt juba tribunali ära teeninud. Kuna tol ajal oli sõjaaeg. Porošenkol ei saa lasta põgeneda, ei saa lubada süsteemil määrata talle tagaselja karistust.

Ta peab reaalselt vastutama, sest tema poolt toime pandud kuriteod on väga reaalsed ja väga verised," ütles Savtšenko telekanali NewsOne saates.

Ukrainas on Porošenko vastu algatatud juba viis kriminaalasja. Muuhulgas kahtlustatakse teda võimu haaramises ja riigireetmises. Jurist Andrei Portnovi sõnul võidakse poliitik varsti vahi alla võtta.

Kuritegude loetelu pikeneb: milles Porošenkot veel süüdistatakse >>

Porošenko ise rääkis Euroopa asjade partei kongressil, et kannab vastutust Ukraina rahva ees ega karda tagakiusamist.

58
Tagid:
Petro Porošenko, Nadežda Savtšenko, Ukraina
Teema:
Ukraina lahkub SRÜ-st. Mis hinnaga? (16)
Samal teemal
Analüütikud: Ukraina, Moldova ja Gruusia juhtkond tuleks välja vahetada
Savtšenko või tuumasõda? Hüpnoosi all Ukraina
Politoloog andis hinnangu Nadežda Savtšenko eeluurimisvanglast vabastamise tagajärgedele