Egils Levits

Valitud Läti president rääkis headest suhetest Venemaaga

63
(Uuendatud 13:26 30.05.2019)
Kolmapäeval Läti Seimi poolt vabariigi presidendiks valitud Egils Levits usub, et tuleb püüda tagada head suhted Venemaaga, kuid Läti poliitika Moskva suhtes peab olema osa Euroopa Liidu üldisest poliitikast.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Presidendi Levits sai parlamendiliikmete enamuse toetust kolmapäeval 29. mail toimunud erakorralisel istungil. Uue presidendi ametissevannutamine toimub 8. juulil, edastab RIA Novosti

"Me peaksime püüdma tagada Läti ja Venemaa head suhted, kuid need peaksid olema Euroopa Liidu Venemaa Föderatsiooni suhtes aetava üldise poliitika osaks," ütles Levits telejaama LNT programmis "Hommikupanoraam".

Ta lisas, et " peamiselt sõltub Venemaast, kas suhted kahe riigi vahel on head". "Meie poolt on positiivne suhtumine olemas, see on alati nii olnud ja jääb ka edaspidi."  

Politoloog: Balti riikide nõuded Venemaale ei ole lihtsalt absurdsed, nad on idiootlikud >>

Vastates küsimusele, millisesse riiki teeb ta oma esimese välisvisiidi, ütles Levits: "Esimese teen Eestisse ja järgmise Leetu. See on traditsioon,".

Varem, enne riigipeaks valimist rääkis Levits Venemaa poliitikast kriitiliselt, pidas Moskva vastu suunatud sanktsioone põhjendatuks ja pooldas vene koolide sulgemist vabariigis.

63
Tagid:
Läti, kahepoolsed suhted, Venemaa, presidendivalimised, presidnt
Samal teemal
Leedu president ei jõudnud Läti pidustustele
Läti tahab teada, kus tema kodanike telefonid ööbivad
Läti president kutsub Euroopat üles ühtsele "Venemaa heidutamisele"
Läti patriootide loogika: keelame lindi - sündivus suureneb iseenesest
Ekspert kommenteeris Levitsi valimist Läti presidendiks