Huawei logo

Huawei asutaja on Apple'ile Hiina-poolsete vastumeetmete kehtestamise vastu

69
(Uuendatud 10:41 27.05.2019)
Huawei ei tõsta kätt oma õpetaja - Google vastu, isegi kui Peking seda teeks.

TALLINN, 27. mai — Sputnik. Huawei juhtkond ei nõustu Pekingi reageeringuga Washingtoni otsusele kanda Apple musta nimekirja, kinnitas Huawei asutaja ja tegevjuht Zhen Zhengfei, vahendab RIA Novosti

"Esiteks, seda ei juhtu. Teiseks, kui see juhtub, siis mina olen esimene, kes on selle vastu... Apple on minu õpetaja ja ta on selle valdkonna vaieldamatu liider. Miks ma õpilasena peaks astuma oma õpetaja vastu? Mitte kunagi," ütles ta intervjuus Bloombergile, vastates küsimusele USA ettevõtte Hiina turule sisenemise keelamise tõenäosuse kohta.

Zhen Zhengfei lisas, et hoolimata Valge Maja kehtestatud ekspordipiirangutest, mis takistavad Hiina ettevõtte kaheaastast juhtpositsiooni turul, suurendab Huawei tarneid kiipide turule või leiab alternatiivid 5G võrkude seadmete tootmiseks.

USA kaubandussõda Hiinaga: Trump "valmistub auväärseks kapitulatsiooniks" >>

Huawei Consumer Business Groupi tegevdirektori Yu Chengdu sõnul töötab Hiina ettevõte juba oma operatsioonisüsteemi kallal, mis kõige julgemate prognooside kohaselt võib valmida sel sügisel, kuid hiljemalt järgmisel kevadel.

See ühtne operatsioonisüsteem sobib nii nutitelefonidele, laua-, süle-, kui ka tahvelarvutitele ning muudele toodetele. Chengdu lisas, et Huawei on endiselt valmis jätkama koostööd ka Google'i ja Microsoftiga. 

Mai keskel kandis Ameerika Ühendriikide kaubandusministeerium Huawei musta nimekirja, mis piirab telekommunikatsioonihiiglase võimalusi osta Ameerika tootjatelt komponente ja tehnoloogiat.

Lisaks kanti Hiina ettevõte ka nende ettevõtete nimekirja, kellel pole lubatud äritegevus Ameerika tarkvaraettevõtetega programeerimise ja tehnoloogiate valdkondades ilma sellekohase litsentsita, välja arvatud nendes valdkondades, kus litsentsid on vabad.

69
Tagid:
USA, kaubandussõda, Hiina, Huawei
Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
Samal teemal
Ekspert: USA vajab kaubanduskokkulepet rohkem kui Hiina
USA president andis korralduse tõsta tariife pea kogu Hiina impordile
Hiina kehtestab imporditollid USA kaupadele 60 miljardi väärtuses
Eurovolinik Ansip toetas USA rünnakut Huawei vastu