24. aprillil saabus Prantsusmaalt Tapale esimene osa prantsuse kontingendi tehnikast ja varustusest

Liitlaste lahingugrupiga liituva Prantsuse kontingendi tehnika jõudis Tapale

59
(Uuendatud 17:04 24.04.2019)
Kolmapäeval, 24. aprillil saabus Prantsusmaalt Tapale esimene osa prantsuse kontingendi tehnikast ja varustusest. Prantslased vahetavad maikuus välja Eestis paikneva NATO lahingugrupi Belgia kontingendi kaitseväelased.

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Prantslaste logistilise toetuselemendi ülem major Marc-Antoine ütles, et Eestisse jõudmine mööda raudteed võttis aega paar nädalat, mille jooksul laaditi ümber nii tehnikat kui varustusekonteinerid erinevatele platvormidele, teatas kaitseväe peastaap.

"Oleme siin selleks, et treenida koos oma sõprade ja kolleegidega Eestist, Ühendkuningriigist ning Belgiast arendamaks meie üksuse oskusi ja tugevdada Eesti julgeolekut," ütles major Marc-Antoine.

Ta lisas, et eelnevatel Prantsusmaa üksustel, mis teenisid NATO lahingugrupi koosseisus 2017. aasta märtsist detsembrini, on Eestist jäänud vaid head mälestused ning kasulikud kogemused.

"Siinsed inimesed on väga sõbralikud ja külalislahked ning kaitseväelased väga professionaalsed," ütles major Marc-Antoine.

Tapale saabuv tehnika pärineb Prantsusmaa erinevatest üksustest ning koosneb umbes 80 erinevast tehnikaühikust nagu näiteks 5 tanki Leclerc, 16 jalaväe lahingumasinat VBCI, erinevad taktikalised sõidukid, veoautod jne.

NATO kustutas Venemaa tulevikust: mida see SRÜ jaoks tähendab>>

Uus prantsuse kontingent jääb Eestisse kuni selle aasta lõpuni, mil nad vahetab välja Taani üksus.

Venemaa Raketi- ja suurtükiväiteaduste akadeemia korrespondentliige, sõjateaduste doktor Konstantin Sivkovi sõnul ei kujuta Prantsusmaa sõjaväelaste viibimine Eestis endast Venemaale tõsist ohtu, kuid oluline on Prantsusmaa sõdurite ilmumise fakt Venemaa piirile.

"Selle pataljoni ilmumise fakt on Prantsusmaa kohaloleku demonstreerimine. Kui tekib hüpoteetiline sõjaline konflikt Venemaa ja selles piirkonnas paikneva üksuse vahel, siis antakse lööke kõikide seal viibivatele üksuste pihta. Löök Prantsuse kontingendile annaks Prantsusmaale aluse täiemahuliseks sõjaks Venemaaga," ütles ekspert intervjuus portaalile Sputnik Eesti.

Välisministeerium: Venemaa lõpetas NATO-ga igasuguse koostöö>>

Sivkov märkis, et välismaal kasutavad prantslased tavaliselt oma Võõrleegioni, mis on spetsiaalselt loodud "väga kuumade" ülesannete täitmiseks, mis on seotud võõrvägede poolt kohaliku elanikkonna julma kohtlemisega lahingutegevuse piirkonnas.

"Lisaks on Võõrleegionis reeglina hea lahingväljaõppega palgasõdurid, eriettevalmistusega võitlejad. See on väga tõsine lahinguüksus," ütles sõjaline ekspert.

On teada, et Pariis on ka varem oma sõjaväelasi Eestisse saatnud, esimest korda 2017. aasta märtsist detsembrini. Lisaks tagasid Prantsusmaa õhujõudude sõjaväelennukid 2018. aasta aprillist septembrini Eesti õhuruumi turvalisust.

NATO blokk seletab sõjalist aktiivsust Venemaa piiridel "Kremli agressiivsete plaanidega". Moskva omakorda on korduvalt öelnud, et Venemaa ei valmistu rünnakuks ja tema sõjalisel doktriinil on vaid kaitseiseloom.

NATO idarindel>>

59
Tagid:
sõjaline kontingent, Eesti, NATO, Prantsusmaa
Teema:
NATO idarindel (238)