Euroopa autod varustatakse alkoholivastaste lukkudega

82
(Uuendatud 09:39 18.04.2019)
Euroopa Parlament kiitis heaks uute autode kohustusliku varustamise täiendavate ohutussüsteemidega.

Tallinn, 18. aprill — Sputnik, Aleksei Toom. Euroopa Parlamendi saadikud kiitsid heaks turvasüsteemide loetelu, millega peavad Euroopa autod edaspidi varustatud olema.

Alates 2022. aasta maist muutuvad kõik uued autod tõenäoliselt turvalisemaks ja kindlasti – kallimaks. Lisaseadmed suurendavad autode hinda umbes paari tuhande euro võrra.

Paratamatult tõusevad niinimetatud põhivarustusega autode hinnad, millel praegu alles "vabatahtlikke" turvasüsteeme pole, neid paigaldatakse täiuslikumatele ja kallimatele mudelitele. Tegelikult tähendab see, et mõiste "põhivarustus" kaotab osaliselt oma tähenduse, sest "lihtsate" ja "lisavarustusega" autode hindade erinevus väheneb miinimumini.

Brüssel "õpetab" autosid juhtide kainust kontrollima>>

Kõik autod peavad olema varustatud täiustatud pidurdussüsteemidega (ISA), nutika kiiruse kontrollisüsteemiga, integreeritud alkoholilukustussüsteemiga (ei lase mootorit käivitada, kui juht on joobes), hoiatussüsteemidega juhi väsimuse ja kontsentratsiooni vähenemise kohta teel, hädapidurdus- ja tagurdussignaalidega, samuti registraatorite ja "mustade kastidega" juhuks, kui kõik eelpoolloetletud süsteemid õnnetust ära hoida ei aidanud.

"Säästuvarustusega" autode hind tõuseb

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et praegu odavamate baasvarustusega autod kallinevad umbes poolteise kuni kahe tuhande euro võrra. Täpsemalt automüüjad veel öelda ei oska, sest nad ootavad täiendavate turvasüsteemide nomenklatuuri ja hindade muutumist suureneva nõudluse tõttu.

Euroopa Komisjon tervitas Euroopa Parlamendi saadikute otsust Euroopas toodetud ja müüdud uute autode ohutusnõuete karmistamiseks. Euroopa Parlamendi pressiteenistuse teatel on saadikud veendunud, et kõik need süsteemid aitavad vähendada surmajuhtumeid Euroopa teedel vähemalt poole võrra.

Eesti riskib elektriautode võidusõidus maha jääda>>

"See seadus aitab säästa lähiaastatel tuhandeid inimelusid," ütles seaduseelnõu juhtsaadik Rosa Tan, "Oleme alati keskendunud liiklejate ohutusele, eriti kõige kaitsetumatele neist. Sõidu-, veoautode ja busside täiendavad kohustuslikud ohutusseadmed aitavad inimesi päästa."

82
Tagid:
turvasüsteem, ohutus, Euroopa Parlament, auto