Venemaa suursaadik ja Savisaar arutavad president Kaljulaidi visiiti Putini juurde, illustreeriv foto

Venemaa suursaadik ja Savisaar arutavad president Kaljulaidi visiiti Putini juurde

250
Venemaa ja Eesti riigipeade kohtumise põhjused ja tulemused on telesilla Tallinn–Moskva põhiteemaks, kus Eesti poolt osalevad Venemaa Föderatsiooni suursaadik Eestis Aleksandr Petrov ja tuntud poliitikategelane Edgar Savisaar.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. Üks Eesti poliitika kõige tuntumaid inimesi Edgar Savisaar, kes oli pikkade aastate vältel riigi peaminister, Eesti suurima erakonna juht, pealinna linnapea, jagab avalikult oma arvamusi Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi eelseisvast visiidist Venemaa riigipea Vladimir Putini juurde.

Müllerson: Brüsseli kooskõlastuseta on Kaljulaidi kohtumisel Putiniga marginaalne roll >>

Reedel, 12. aprilil kell 11.00 algab Sputnik Eesti pressikeskuses videosild Tallinn–Moskva, mille käigus Venemaa poliitika köögipoole tundjad senaator Igor Morozovi ja Moskva Riikliku Ülikooli professori, politoloog Andrei Manoilo arutavad Venemaa ja Eesti riigipeade Moskvas toimuva kohtumise eestipoolseid põhjuseid ja tulemusi.

Koos Venemaa erakorralise ja täievolilise suursaadikuga Eesti Vabariigis Aleksandr Petroviga kõneleb Tallinna stuudios Edgar Savisaar, kes seisis vabariigi riigitüüril päris esimestel Eesti iseseisvuse taastamise aastatel.

Eesti ajakirjanikel on võimalik videosillas osalejatele vahetult küsimusi esitada.

Juht, peaminister ja linnapea

1988. aastal asutas Edgar Savisaar vabariigi kõige rahvarohkema ühiskondliku liikumise – Eestimaa Rahvarinde, millest hiljem moodustus Keskerakond, ja oli selle juhiks.

Ta juhtis taassündinud Eesti Vabariigi esimest valitsust (1990–1992) ja oli ministriks mitmes järgmises valitsuses. Savisaare poliitilise karjääri finaaliks sai Tallinna linnapea ametikoht.

Savisaare protsess >>

Savisaare isiklikul kaasabil said tallinlased tasuta sõidu ühistranspordis ning Eesti pealinna suurima venekeelse linnaosa õigeusklik kogukond sai omaenese kiriku.

Just tema ametiajal sõlmisid keskerakondlased lepingu Venemaa valitsusparteiga Ühtne Venemaa, mida isegi pärast Savisaare erakonnajuhi ametist lahkumist tühistatud ei ole.

250
Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
Samal teemal
President Kaljulaidi visiit Moskvasse