Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

Venemaa saatkond tuletas Eesti võimudele "Judenfrei" režiimi meelde

175
(Uuendatud 17:56 18.03.2019)
Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

TALLINN, 18. märts — Sputnik. Eriti nördimusttekitav on natside koletislike hirmutegude kordamise ähvardus, mille käigus hävitati surmalaagrites miljoneid juute, venelasi, ukrainlasi, valgevenelasi, poolakaid ja teiste "mitte-aaria" rahvaste esindajaid, seisab suursaatkonna teates. 

Tallinna sünagoog
© Sputnik / Вадим Анцупов

See ei läinud mööda ka Saksamaa poolt okupeeritud Eestist. Klooga kunagise koonduslaagri asupaika tähistavad mälestised on toimunu ilmekaks kinnituseks.

Vene pool on Eesti võime korduvalt hoiatanud, et natsikurjategijate ja nende kaasosaliste heroiseerimine, regulaarsete kokkutulekute korraldamine ja mälestustahvlite ning büstide paigaldamine toovad varem või hiljem esile oma mürgised viljad.

Just selliste häbiväärsete nähtuste ignoreerimine sisendab Eestis "Juudivaba" režiimi taastamise pooldajate ridades karistamatuse tunnet.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, leidis ülalmainitud vahejuhtum aset laupäeval Tallinna kesklinnas Paberi trammipeatuse lähedal. Munitsipaalpolitsei piletipatrull tabas trammis piletita sõitnud noormehe, kes võeti trammist maha et talle trahvi vormistada. Samal ajal läks Mupo bussi juurest mööda pearabi koos lastega, et teed ületada.

"Ilmselgelt närviline ja ebatsensuursete väljenditega patrulli kostitanud noormees vestles kogu aeg telefonis tuttavaga. Menetlustoimingu ajal möödus taamal rabi koos lastega, kelle suunas närvilises olekus noormees solvavaid väljendeid kasutas," ütles mupo pressiesindaja.

Tema sõnul sekkus patrull koheselt ja lõpetas noormehe ebaviisaka käitumise, lubades allumatuse korral kohale kutsuda politsei.

Politseinikud tuvastasid, et pearabi solvaja on 27-aastane mees, ütles Põhja prefektuuri ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko. Mees peeti pühapäeval Tallinna kesklinnas asuvas kaubanduskeskuses kinni.

175
Tagid:
sünagoog, Eesti juudi kogukond, antisemitism
Samal teemal
Politsei tuvastas Eesti pearabi võimaliku solvaja isiku