Illustreeriv foto

Sputnik Eesti pressikeskuses arutatakse valimislubaduste paikapidavust

87
(Uuendatud 15:49 19.02.2019)
Sputnik Eesti pressikeskuses saavad arutlusteemaks Eesti eelseisvad parlamendivalimised ja poliitiliste jõudude poolt jagatud lubaduste paikapidavus.

ТАLLINN, 19. veebruar — Sputnik. Valimiseelne periood on Eestis alati tulvil lubadusi, mis sagedasti osutuvad vormitäiteks ja ununevad kohe pärast valimisralli lõppemist.

Kui paikapidavad on poliitiliste jõudude valimiseelsed lubadused ja millised neist võidakse ellu viia, sellest tuleb juttu Sputnik Eesti pressikeskuse ümarlauas.
Ümarlaud teemal "Erakondade valimisprogrammide majanduslik komponent" toimub kolmapäeval, 20. veebruaril algusega kell 12.00.

Ümarlauas osalevad:

  • majandusteaduste doktor professor Vladimir Vaingort
  • Euroakadeemia rahvusvaheliste suhete teaduskonna dekaan Leonid Karabeškin

Eesti ajakirjanikel on võimalik osalejatele vahetult küsimusi esitada.

Riigikogu kõnepult
© Sputnik / Вадим Анцупов

Akrediteerimisinfo

Oma soovist sündmusest osa võtta palume teatada kuni kolmapäeva, 20. veebruari kella 11.30-ni e-posti aadressil o.andronik@sputniknews.com, märkides oma nime, meediakanali, ametikoha. Pressikeskuse aadress on Paavli1/Kopli 33, Tallinn. Ürituse töökeeleks on vene keel.

Sputnik Eesti pressikeskuse produtsent Olga Andronik, +372 514 7592, o.andronik@sputniknews.com

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, läheks juhul, kui kõigi eesti parlamendi valimistel osalevate erakondade lubadused saaksid täidetud, tarvis tohutult raha – kogusummas üle 12 miljardi euro. Niisugused andmed on avalikustanud rahandusministeerium.

2019. aasta Riigikogu valimised>>

Kõige enam kulutusi oleks vaja teha opositsioonilise Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna valimislubaduste elluviimiseks – ligikaudu 2,8 miljardit eurot. Teisel kohal on valitsuskoalitsiooni kuulub Sotsiaaldemokraatlik Erakond 2,5 miljardi euroga.

Järgnevad Keskerakond, opositsiooniline Eesti 200 ja Eestimaa Rohelised (igaühe puhul umbes 1,5 miljardit eurot) ja opositsiooniline Reformierakond (1,4 miljardit). Kõige "odavamad" lubadused on uuel ja vähetuntud Elurikkuse Erakonnal (umbes 0,2 miljardit eurot).

2019. aasta Riigikogu valimised on XIV Riigikogu korralised valimised, mis korraldatakse 3. märtsil 2019. aastal.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Lubaduste hind: kui palju läheks maksma parteide valmiseelsete lubaduste elluviimine
87
Tagid:
Sputnik Eesti, lubadused, valimised
Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)