Dubai

President alustas töövisiiti Etioopias, peaminister Dubais

74
(Uuendatud 13:34 10.02.2019)
Kahe päeva jooksul, 10.-11. veebruaril viibib president Kersti Kaljulaid Aafrika Liidu tippkohtumisel Addis Abebas Etioopias. Peaminister Jüri Ratas peab täna, 10. veebruaril kõne kõrgetasemelisel konverentsil Dubais.

TALLINN, 10. veebruar — Sputnik. Tippkohtumise raames Addis Abebas toimub Kerstil Kaljulaidil kõrgetasemeline digiteemaline kohtumine, kus riigipea esineb kõnega ja tutvustab Eesti kogemusi digiühiskonna ülesehitamisel, edastas presidendi kantselei.

Samuti on tal kavas kohtumised Aafrika Liidu riikide juhtidega, et arutada riikidevahelist koostööd ning Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Dubai
© Sputnik / Григорий Сысоев

ÜRO peaassamblee võttis vastu globaalse pagulasraamistiku>>

Peaminister Jüri Ratas peab kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Pärsia lahe piirkond muutub meile majanduslikult järjest olulisemaks. Siin tegutsevad juba paljud Eesti ettevõtted ja meie vastu tuntakse suurt huvi. Eesti ja Araabia Ühendemiraatide suhetes on palju kasutamata võimalusi. Riigid võiksid rohkem koostööd teha info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, innovatsiooni, logistika, toidu- ja kaitsetööstuse ning teistes valdkondades. EASi esindaja saab kindlasti meie ettevõtjaid abistada ärikontaktide loomisel ja uuele turule sisenemisel," ütles peaminister Jüri Ratas.

Lisaks kohtub peaminister Dubai šeigi Mohammed bin Rashid Al Maktoumi, Costa Rica ja mitmete teiste riikide esindajatega. Suvel avab Eesti Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis saatkonna.

Ettevõtjate huvi äridelegatsiooniga riigivisiidil osalemise vastu kasvab>>

Konverentsil ja esinduse avamisel osalevad veel ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Rene Tammist ning riigikantselei, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja EASi esindajad ning Eesti ettevõtjate äridelegatsioon.

World Government Summit on Araabia Ühendemiraatide valitsuse korraldatav avaliku sektori innovatsiooni ja inimkonna tulevikuteemade arutamise kõrgetasemeline konverents, kus osaleb 4000 inimest ligi 150 riigist, lisaks mitmete rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad (ÜRO, Rahvusvaheline Valuutafond, Majandusliku Arengu ja Koostöö Organisatsioon).

74
Tagid:
Dubai, Aafrika, Jüri Ratas, Kersti Kaljulaid