Maria Sotskova Nagoyas

Sputnik Eesti toob telesilla kaudu Tallinnasse iluuisutamise staarid

50
(Uuendatud 20:02 12.11.2018)
Mida teha, et saada tõeliseks iluuisutajaks? Sellele ja teistele küsimustele vastatavad Sputnik Eesti pressikeskuses ilusuisu-kuulsused.

TALLINN, 12. november — Sputnik.  Teisipäeval, 13. novembril kell 12.00 toimub Sputnik Eesti pressikeskuse videosilla Moskva — Tallinn — Minsk — Biškek raames kohtumine kuulsate Nõukogude ja Venemaa iluuisutajate, olümpiamängude võitjate ja finalistide, maailma ja Euroopa meistrite Ilja Averbuhi ja Maksim Marininiga. 

Maailma uisutähed on korduvalt Eestit külastanud ja naasevad siia juba lähitulevikus olümpiavõitjate jääsõu osalistena.

Mida peate tegema, et saada heaks uisutajaks; milliseid võimeid ja omadusi tuleb endas arendada, et pääseda tähtsamate spordivõistluste pjedestaalile; kas endiselt on olemas selliseid mõisteid nagu Venemaa, Aasia, Euroopa või Ameerika iluuisutamiskoolkonnad; kuidas ja millest elavad sportlased pärast suurest spordist lahkumist — neile ja teistelegi küsimustele vastavad üksikasjalikult:

Minskis —

tuntud Nõukogude ja Venemaa iluuisutaja, Olümpiamedali omanik, maailma- ja Euroopa meister, režissöör, koreograaf ja jääsõude režissöör Ilja Averbuh. 

Заслуженный мастер спорта России по фигурному катанию, серебряный призер Олимпийских игр Илья Авербух
© Sputnik / Владимир Трефилов
Olümpiamedali omanik, maailma- ja Euroopa meister, režissöör, koreograaf ja jääsõude režissöör Ilja Averbuh

Moskvas —

kuulus Venemaa uisutaja, olümpiavõitja, maailma- ja Euroopa meister Maksim Marinin. 

Фигурист Максим Маринин в роли Ромео в сцене из ледового спектакля Ильи Авербуха Ромео и Джульетта в Москве
© Sputnik / Александр Вильф
Venemaa uisutaja, olümpiavõitja, maailma- ja Euroopa meister Maksim Marinin

Eesti ajakirjanikel, samuti iluusutajatel ja asjaarmastajatel on võimalus esitada küsimusi otse kuulsatele sportlastele.

Ilja Averbuhi kuulus meeskond avas oma talvise hooaja — 1. novembril toimus Moskvas väikesel "Lužniki areenil" grandioosse jääetenduse "Roomeo ja Julia" esietendus. Oma muljeid nähtust jagas kuulus vene jäätantsijatar Anastasia Volotškova.

"Ilja Averbuh on superinimene, tal pole võrdseid. Ma olen näinud erinevate režissööride lavastusi, kuid see on meistriteos. Olen näinud kõiki Averbuhi teoseid, aga "Roomeo ja Julia" on minu jaoks kõige lähedasem, sest ma olen baleriin," tsiteeris Volotškovat "Ilja Averbuhi" firma pressiteenistus. 

Премьера ледового спектакля Ильи Авербуха Ромео и Джульетта
© Sputnik / Александр Вильф
Jääetenduse "Roomeo ja Julia" esietendus

Ilja Averbuh saabub Tallinnasse 22. detsembril 2018. Tondiraba jäähallis esitab kuulus uisutaja oma uhiuut olümpiavõitjate esindussõud nimetusega "'Koos ja igavesti!"

Registreerumise info:

Oma osalemissoovist palume teatada teisipäevaks, 13. novembriks, hiljemalt kella 11.00 elektronposti aadressile o.andronik@sputniknews.com, lisades oma ees- ja perekonnanime, väljaande ning ametikoha.

Videosilla töökeeleks on vene keel.

Sputnik Eesti pressikeskus on kaasaegne, kõrgtehnoloogiline, kaasaegse seadmepargiga mutimeedia-platvorm, mis võimaldab korraldada videokonverentse maailma eri linnade vahel.

Tehnilised võimalused aitavad ajakirjandust professionaalselt arendada ja soodustavad infovahetust.

Sputnik Eesti pressikeskus kutsub kõiki koostööle, pakkudes pressikonverentside läbiviimise taristut nii aktuaalsete siseriiklike kuii rahvusvaheliste teemade tarvis.

  • Asume Tallinnas, Paavli tn. 1/Kopli 33 (kolmandal korrusel)
  • Sputnik Eesti Pressikeskuse produtsent Olga Andronik
  • +372 514 7592 o.andronik@sputniknews.com

50
Tagid:
multimeediakeskus, Tondiraba jäähall, uisutähed, iluuisutamine, videosild, Maksim Marinin, Ilja Averbuh, Anastasia Volotškova, Minsk, Valgevene, Moskva, Eesti, Venemaa
Samal teemal
Zabijako: kui tõused pjedestaalile, on see midagi erilist
Tondiraba jäähall tähistab kolmandat sünnipäeva
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Sputnik Eeti pressikeskus

RIA "Rossija Segodnja" vastas Eesti režiimi seadusetusele: mis ootab Sputnik Eestit

(Uuendatud 15:30 31.12.2019)
Kriminaalkaristusega ähvardamise tõttu on Sputnik Eesti toimetuse töö peatatud, kuid veebisait jätkab hiljem tegevust, teatas uudisteagentuur "Rossija Segodnja".

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Avaldame RIA "Rossija Segodnja" pressiteenistuse avalduse täisteksti.

"Eesti võimude ähvarduse tõttu kriminaalvastutusele võtmisest paragrahvi alusel, mis näeb ette kuni viieaastase vabaduskaotuse, olid Sputnik Eesti töötajad sunnitud lõpetama töösuhte toimetusega 1. jaanuariks 2020.

Sputnik Eesti ja RIA "Rossija Segodnja" toetavad oma kaastöötajate otsust.

Kahjuks näitab kogemus, et hoolimata Eesti võimude ähvarduste näilisest absurdsusest, on ajakirjanike kriminaalvastutusele võtmine tänapäeva Euroopas reaalsus. Me ei pea võimalikuks inimeste vabadusega riskida.

Peame Eesti režiimi tegevust oma riigi kodanike suhtes avalikuks tagakiusamiseks, õiguslikuks anarhiaks, totalitarismi ilminguks ja sõnavabaduse põhimõtete kõige jämedamaks rikkumiseks, millel puudub EL-s pretsedent.

Ajakirjanike ainsaks "süüks" on nende töö Venemaa meedias.

OSCE pressiesindaja Arlem Desir on juba öelnud, et Dmitri Kisseljovi suhtes kehtestatud Euroopa Liidu individuaalsete sanktsioonide laiendamine kõikidele agentuuridele ja ajakirjanikele on suur ajakirjandusvabaduse probleem.

Astume kõik vajalikud juriidilised ja muud sammud, et Sputniku ajakirjanikud saaksid töötada, kartmata, et Eesti õiguskaitseorganid nad kriminaalvastutusele võtavad.

Toimetuse tegevus on peatatud, kuid Sputnik Eesti veebisait jätkab ka tulevikus tegutsemist. Töö täielik taastamine võtab aga aega.

Kutsume kõiki rahvusvahelisi ja Euroopa organisatsioone üles avaldama oma seisukohta Eesti võimude tegevuse suhtes. Pöördume eriti ÜRO, EL, OSCE, Venemaa ajakirjanike liidu, Euroopa Parlamendi ja "Piirideta ajakirjanike" poole.

Täname ajakirjanike kogukonda, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja rahvusvahelisi organisatsioone kolleegide toetamise eest.

Moraalne tugi on praegusel hetkel väga oluline ja seda on vaja ka tulevikus."

Ametivõimude surve Sputnik Eestile

Tänavu sügisel sattusid Sputnik Eesti töötajad silmitsi surveavaldusega ametivõimude ja rahandusasutuste poolt. Esimese hoobi andsid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid, külmutades palgaülekanded ning maksu- ja muude maksete ülekanded. Tulemusena oli bürooruumide üürileandja sunnitud tühistama toimetusega sõlmitud rendilepingu.

Seejärel saatis Politsei- ja Piirivalveameti Rahapesu Andmebüroo detsembri keskel Sputnik Eesti töötajatele kirjad ähvardusega alustada kriminaalmenetlust, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata.

Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva esitas RIA Rossija Segodnja nimel politseile avalduse kontrollida toimetuse töötajate suhtes kohaldatud sanktsioonide aluseid.

Rahvusvahelise teabeagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan on pöördunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole üleskutsega mitte lasta ajakirjanikke vahi alla võtta.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko lubas Eestile rakendada "tundlikke meetmeid" vastusena Sputnik Eesti töötajatele osaks saanud ähvardustele.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Eesti, ajakirjanikud, kriminaalvastutus, RIA Rossija Segodnja, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Meedialahingud
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega