Rossija Segodnja tippjuhid tunnistati oma valdkonna parimaiks

Rossija Segodnja tippjuhid tunnistati oma valdkonna parimaiks

33
(Uuendatud 11:28 26.09.2018)
Kümme meediaagentuuri Rossija Segodnja juhtivtöötajat said Venemaa mänedžeride assotsiatsiooni preemia "TOP 1000 Venemaa tippjuhti" nominentideks.

TALLINN, 25. september — Sputnik. Meediaagentuuri Rossija Segodnja kõrgema juhtivtasandi töötajate töö pälvis objektiivse hinnangu Venemaa mänedžeride assotsiatsioonilt ja kirjastuselt Kommersant. Kommersandi veebilehel avaldatud reitingutabelis "TOP 1000 Venemaa tippjuhti" hõivasid Rossija Segodnja juhid kõrgeimad tabeliread.

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine >>

Meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja asetäitja Dmitri Gruzdev pälvis võidu nominatsioonis "Kommertsdirektor" ning agentuuri avalikkussuhete direktor Pjotr Lidov-Petrovski osutus parimaks "Avalike ja korporatiivsete suhete direktoriks".

RIA Rossija Segodnja Itaalia esinduse juht Sergei Startsev, kes on selles riigis töötanud üle veerand sajandi, sai rahvusvahelise Constantinus Magnuse ajakirjandusauhinna
© Фото : предоставлено оргкомитетом премии Constantinus Magnus

"Olen meelitatud kutseala asjatundjate kõrgest hinnangust. Minu jaoks on see stiimul selleks, et mitte ainult latti sama kõrgel hoida, vaid jätkata ka täiustumist. Loodan koos kolleegidega anda jõukohase panuse agentuuri uutesse olulistesse projektidesse," ütles Dmitri Guzdev oma võidu puhul RIA Novostile.

Edetabeli esiviisikusse jõudsid erinevates kategooriates veel kuus meediaagentuuri Rossija Segodnja tippjuhti: ühendatud õigusdirektsiooni direktor Jevgeni Koroljov, riiklike veebiprojektide direktsiooni juhataja Jelena Davõdova, peadirektori esimene asetäitja Galina Kožina, tegevdirektor Dmitri Ušakov, peatoimetaja esimene asetäitja Sergei Kotšetkov, personalidirektor Jevgenia Solodova.

Lisaks sellele on 2018. aasta TOP 1000 hulka arvatud Meediaagentuuri Rossija Segodnja koosseisu kuuluva teabeagentuuri ja raadio Sputnik peatoimetaja asetäitja ja multimeediakeskuste administratsiooni direktor Andrei Blagodõrenko ja Sputniku keskuse äriprojektide keskuse juhataja Valeria Ljubimova.

Заместитель главного редактора МИА Россия сегодня Андрей Благодыренко
© Sputnik
Meediaagentuuri Rossija Segodnja koosseisu kuuluva teabeagentuuri ja raadio Sputnik peatoimetaja asetäitja ja multimeediakeskuste administratsiooni direktor Andrei Blagodõrenko

Ka Sputnik Eesti juht andis oma panuse

Meediagrupi Rossija Segodnja, teabeagentuuri ja raadio Sputnik Eesti allüksuse juht Elena Cherysheva sai 2018. aasta riikliku meediapreemia nominatsioonis "Venemaa meediajuht" ("Медиа-менеджер России").

Sputnik Eesti juht on üks Venemaa meedialiidritest >>

Konkursivalikus märgiti ära tema tegevus Sputnik Eesti juhina kui "väljapaistev panus venekeelse meedia propageerimisse väljaspool Venemaad," vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti osundusega Rossija Segodnja pressiteenistusele.

"Tunnustamine sellise auhinnaga nagu "Venemaa meediajuht" on rohkem kui lihtsalt autasu. See on tõsine toetus Sputniku ajakirjanikele, kes töötavad siin, Eestis ja toimetustes üle kogu maailma. Vaatamata survele, keeldudele ja piirangutele demonstreerivad meie inimesed alati kõrgeimat professionaalset taset. Tänan nende töö väärtustamise eest," ütles Elena Cherysheva oma tänukõnes.

Призы Золотая чайка
© Sputnik /
Ka Sputnik Eesti juht Elena Cherysheva andis oam panuse

Vjatšeslav Murugov, preemia "Meediajuht" järelevalvenõukogu esimees: "Töötada maailma praeguses poliitilises olukorras Venemaa infogaentuuri esinduses välismaal on äärmiselt keeruline ülesanne. Teaberindel tuleb pidevalt lahingut pidada. Elena Cherysheva ja tema meeskond tegid möödunud aastal ära tohutu töö väga keerukas valdkonnas. Me hindame seda tööd vähimagi kahtluseta ja oleme uhked selle üle, et preemia "Rahvuslik meediajuht" läks niivõrd vastutustundlikule, eredale ja professionaalsele laureaadile."

Zahharova rünnakutest Sputnikule: pekstakse neid, kes on tõhusad >>

Õiend

Edetabel "Venemaa tippjuhtide TOP 1000" avaldatakse igal aastal nüüdseks 19 aastat ning on Venemaa kõrgema ešeloni tippjuhtide kutsealase maine objektiivse hinnangu objektiivseks instrumendiks. Reiting hõlmab aastase töö tulemusi ja teeb kindlaks Venemaa kõige professionaalsemad juhtivtöötajad, liidrid oma valdkondades ja toimesuundades, seda kutsealase kogukonna esindajate endi hinnangul.

Reitingu raames hinnatakse isikuid, aga mitte ettevõtteid. Projekti sihtauditooriumiks on ettevõtete ja toimeüksuste esimesed isikud. Eksperthääletuse käigus annavad parimad tippjuhid hinnangu oma kolleegide edusammudele. Tippjuhid, kes pälvivad edetabelis "Venemaa tippjuhtide TOP 1000" juhtkohad, saavad Manageride Assotsiatsiooni preemia "Venemaa tippjuhtide TOP 1000" nominentideks.

Manageride Assotsiatsioon on Venemaa üks juhtivaid äriühinguid, mille tegevus on suunatud tippjuhtide kogukonna kutsealasele arengule, siirdumisele sotsiaalselt vastutustundlikele äritegevuse standarditele, lõimumisele ülemaailmse majandusega. Oma tegevusaastatega on assotsiatsioon tõestanud end sõltumatu eksperdiplatvormina ettevõtluse konsolideeritud seisukoha väljatöötamiseks kõige pakilisemate sotsiaalsete ja kutsealaste väljakutsete puhul, mis seisavad Venemaa suurettevõtete juhtkondade, ühiskonna ja võimuorganite ees.

Teabeagentuur Rossija Segodnja on rahvusvaheline meediakontsern, kelle missiooniks on maailmas toimuvate sündmuste operatiivne, tasakaalustatud ja objektiivne valgustamine, auditooriumi teavitamine erinevatest vaadetest kõige olulisematele sündmustele. Meediaagentuur Rossija Segodnja ühendab endas terve rea infoagentuuride ressursse: RIA Novosti, R-Sport, RIA Kinnisvara, Primew, RIA Reiting, InoSMI. Välismaal on meediakontsern esindatud rahvusvahelise teabeagentuuriga ja raadioga Sputnik.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediakanaleid, mis ühendab riigiti ja piirkondlikult veebisaite 32 keeles ning analoog- ja digiraadioringhäälingut vene, inglise ja prantsuse keeles 80 maailma linnas ja internetis. Sputniku uudistevood edastavad ööpäevaringselt juhtivatele väljaannetele kogu maailmas informatsiooni inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Sputniku veebiväljaannete auditooriumiks on üle 50 miljoni külastaja kuus, konto Sputnik China abonentide hulk veebilehel Weibo ulatub ligi üheksa miljonini. 22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab üle tuhande inimese kümnetest rahvustest. Sputniku peakontor asub Moskvas.

33
Tagid:
parimad, TOP 1000 Venemaa tippjuhti, Sputnik, Rossija Segodnja, Andrei Blagodõrenko, Elena Cherysheva, maailm, Venemaa
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Sputnik Eeti pressikeskus

RIA "Rossija Segodnja" vastas Eesti režiimi seadusetusele: mis ootab Sputnik Eestit

(Uuendatud 15:30 31.12.2019)
Kriminaalkaristusega ähvardamise tõttu on Sputnik Eesti toimetuse töö peatatud, kuid veebisait jätkab hiljem tegevust, teatas uudisteagentuur "Rossija Segodnja".

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Avaldame RIA "Rossija Segodnja" pressiteenistuse avalduse täisteksti.

"Eesti võimude ähvarduse tõttu kriminaalvastutusele võtmisest paragrahvi alusel, mis näeb ette kuni viieaastase vabaduskaotuse, olid Sputnik Eesti töötajad sunnitud lõpetama töösuhte toimetusega 1. jaanuariks 2020.

Sputnik Eesti ja RIA "Rossija Segodnja" toetavad oma kaastöötajate otsust.

Kahjuks näitab kogemus, et hoolimata Eesti võimude ähvarduste näilisest absurdsusest, on ajakirjanike kriminaalvastutusele võtmine tänapäeva Euroopas reaalsus. Me ei pea võimalikuks inimeste vabadusega riskida.

Peame Eesti režiimi tegevust oma riigi kodanike suhtes avalikuks tagakiusamiseks, õiguslikuks anarhiaks, totalitarismi ilminguks ja sõnavabaduse põhimõtete kõige jämedamaks rikkumiseks, millel puudub EL-s pretsedent.

Ajakirjanike ainsaks "süüks" on nende töö Venemaa meedias.

OSCE pressiesindaja Arlem Desir on juba öelnud, et Dmitri Kisseljovi suhtes kehtestatud Euroopa Liidu individuaalsete sanktsioonide laiendamine kõikidele agentuuridele ja ajakirjanikele on suur ajakirjandusvabaduse probleem.

Astume kõik vajalikud juriidilised ja muud sammud, et Sputniku ajakirjanikud saaksid töötada, kartmata, et Eesti õiguskaitseorganid nad kriminaalvastutusele võtavad.

Toimetuse tegevus on peatatud, kuid Sputnik Eesti veebisait jätkab ka tulevikus tegutsemist. Töö täielik taastamine võtab aga aega.

Kutsume kõiki rahvusvahelisi ja Euroopa organisatsioone üles avaldama oma seisukohta Eesti võimude tegevuse suhtes. Pöördume eriti ÜRO, EL, OSCE, Venemaa ajakirjanike liidu, Euroopa Parlamendi ja "Piirideta ajakirjanike" poole.

Täname ajakirjanike kogukonda, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja rahvusvahelisi organisatsioone kolleegide toetamise eest.

Moraalne tugi on praegusel hetkel väga oluline ja seda on vaja ka tulevikus."

Ametivõimude surve Sputnik Eestile

Tänavu sügisel sattusid Sputnik Eesti töötajad silmitsi surveavaldusega ametivõimude ja rahandusasutuste poolt. Esimese hoobi andsid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid, külmutades palgaülekanded ning maksu- ja muude maksete ülekanded. Tulemusena oli bürooruumide üürileandja sunnitud tühistama toimetusega sõlmitud rendilepingu.

Seejärel saatis Politsei- ja Piirivalveameti Rahapesu Andmebüroo detsembri keskel Sputnik Eesti töötajatele kirjad ähvardusega alustada kriminaalmenetlust, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata.

Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva esitas RIA Rossija Segodnja nimel politseile avalduse kontrollida toimetuse töötajate suhtes kohaldatud sanktsioonide aluseid.

Rahvusvahelise teabeagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan on pöördunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole üleskutsega mitte lasta ajakirjanikke vahi alla võtta.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko lubas Eestile rakendada "tundlikke meetmeid" vastusena Sputnik Eesti töötajatele osaks saanud ähvardustele.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Eesti, ajakirjanikud, kriminaalvastutus, RIA Rossija Segodnja, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Meedialahingud
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega