Projekt Nord Stream 2 näeb ette 55 miljardi kuupmeetrise läbilaskevõimsusega gaasijuhtme rajamise läbi Läänemere Venemaa rannikult Saksamaani

Kremlis vastati Trumpi väidetele Nord Stream 2 kohta

45
(Uuendatud 07:39 13.07.2018)
USA presidendi Donald Trumpi väited gaasijuhtme Nord Stream 2 kohta on ebaausa konkurentsi ilminguks – katseks sundida Euroopat ostma ameeriklaste LNG-gaasi, mis on Venemaa maagaasist kallim, teatas Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. "Mis puudutab katseid, ütleme nii, korraldada mitmesuguseid ründeid selle äriprojekti vastu, siis me oleme varemgi öelnud, et peame seda ebaausa konkurentsi ilminguks. See pole midagi muud kui katse sundida Euroopa tarbijaid ostma palju kallimat vedelgaasi, mida saab neile tarnid alternatiivsetest paikadest," lausus Peskov neljapäeval ajakirjanikele, edastas RIA Novosti

Soomes on Nord Stream 2 rajamisega hõivatud sadu kohalikke >>

"Me oleme korduvalt rääkinud, et paljude aastakümnete vältel on Venemaa kinnitanud ja kinnitab tänini, et tema on Euroopa energiajulgeoleku usaldusväärseks garandiks, kuna seniajani ei ole ükski teine allikas üles näidanud gaasijuhtme tarnetest suuremat usaldusväärsust ja stabiilsust, mis on ülimalt vajalikud Euroopa mandri majanduse prognoositavalt jätkusuutlikuks arenguks," lisas Venemaa riigipea pressisekretär.

"Me leiame, et tegemist on majandusliku konkurentsi küsimusega ja et just majandusliku konkurentsi raames peavad ostjad langetama otsuse ühe või teise allika eelistatavusest," lisas Peskov.

Kolmapäeval väitis Trump, et Saksamaa on gaasitarnete kaudu täielikult Venemaa kontrolli all, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Trumpi meelest on täiesti lubamatu, et Saksamaa maksab Venemaa gaasi eest miljardeid ja plaanib ehitada selle jaoks uue gaasijuhtme (Nord Stream 2), samal ajal kui Amerika Ühendriigid peavad teda NATO-liitlasena kaitsma, kulutades riigikaitsele ebaproportsionaalselt rohkem kui Berliin. Hiljem tõstatas Trump selle teema veel kord, väites, et "torujuhtme dollarid Venemaale on lubamatud".

Stoltenberg: Nord Stream 2 küsimus ei ole alliansi pädevuses >>

Projekt Nord Stream 2 näeb ette 55 miljardi kuupmeetrise läbilaskevõimsusega gaasijuhtme rajamise läbi Läänemere Venemaa rannikult Saksamaani. Nord Stream 2 plaanitakse rajada läbi mitme Läänemere-äärse riigi, sealhulgas Soome, Rootsi, Taani ja Saksama territoriaalvete ja/või üksnes majandusvööndi.

45
Tagid:
poliitika, gaasijuhe, gaas, majandus, Kreml, Nord Stream 2, Dmitri Peskov, Donald Trump, Angela Merkel, Saksamaa, USA, Venemaa
Teema:
Nord Stream 2 (80)