USA president Donald Trump

Trump: Euroopa Liit on võib-olla sama halb kui Hiina

55
(Uuendatud 10:00 02.07.2018)
USA president Donald Trump kommenteeris eelsalvestatud Fox Newsi saates "Sunday Morning Futures" kaubandussuhteid. Ta märkis, et Euroopa Liit on võib-olla sama halb kui Hiina.

TALLINN, 2. juuli — Sputnik. "Võimalik, et Euroopa Liit on sama halb kui Hiina, ainult väiksem," lausus USA president Donald Trump Fox Newsi saates "Sunday Morning Futures", vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Euroopa Komisjon kehtestas Ameerika importkaupadele täiendavad tollimaksud >>

"Nad saadavad siia oma Mercedesed, meie ei saa oma autosid sinna saata. Vaadake, mida nad teevad meie farmeritele. Nad ei soovi meie põllumajandustooteid. Kui nüüd päris aus olla, siis ka neil on omad farmerid… Kuid meie enda omi ei kaitse ja nemad enda omi kaitsevad," märkis ta.

Trump on juba ähvardanud uute imporditollidega vastuseks EL-i läinud nädalal kehtestatud vastutariifidele ikoonilistele USA toodetele, nagu burboon, teksad ja mootorrattad.

EL-i vastumeetmed rakendati pärast seda, kui Trumpi administratsioon kehtestas Euroopale, aga ka teistele liitlastele kõrged tariifid alumiiniumile ja terasele.

Euroopa Nõukogu president Donald Tusk usub, et Brüssel peaks suhetes Washingtoniga valmistuma ebasoodsateks stsenaariumideks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juuni lõpus.

Ta kutsus üles võtma arvesse Kanadas toimunud G7 tippkohtumise geopoliitilist konteksti.

"Vaatamata meie pidevatele jõupingutustele Lääne ühtsuse säilitamiseks on Atlandi-ülesed suhted president Donald Trumpi poliitika tõttu tohutu surve all," kirjutas Tusk 28.-29. juunil toimuva EL tippkohtumise osalejatele saadetud kirjas.

Majanduslik tõkkejooks — USA likvideerib konkurente >>

Tuski sõnul on Ameerika Ühendriikide ja Euroopa vahelised lahkarvamused kaubanduse raamidest väljunud. "Jagan teiega oma poliitilist hinnangut asjade seisu kohta," teatas ta.

55
Tagid:
poliitika, tollimaksud, eksport, import, majandus, kaubandus, kaubandussõda, EL, Donald Trump, USA
Samal teemal
Eurokomisjon kehtestab USA-le omapoolsed piirangud
Brüssel kinnitab valmisolekut kaubandussõjaks Washingtoniga
Vitsur: USA tollide mõju avaldub Eestile EL-i majanduse kaudu
Kaubandussõda: eurooplased annavad hoobi USA sümbolitele