Maasikate müüjal on kohustus tõendada marjade päritolu, illustreeriv foto

Maasikate müüjal on kohustus tõendada marjade päritolu

16
(Uuendatud 13:31 11.06.2018)
Põllumajandusamet juhib tähelepanu, et sõltumata müügikohast kehtib kohustus tõendada kõigi müüdavate maasikate päritolu. Erinevat päritolu maasikate segamine on keelatud.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Maasikad, mille päritolu ei suudeta tõendada või mille suhtes on partiide segamise kahtlus, kõrvaldatakse müügilt, teatab Põllumajandusamet.

Põllumajandusamet koostöös Veterinaar- ja Toiduametiga teostavad tõhustatud kontrolle erinevates turustamise kohtades. Kontrollitakse kõikide puu- ja köögiviljade dokumentatsiooni korrektsust.

Balti jaama turul peeti maasikafestivali >>

Tallinnas Balti jaama turul peeti mullu juuli alguses maasikafestivali, vahendas Sputnik Eesti. Mitmed maasikakasvatajad ja müüjad kinnitasid maasikafestivalil, et kehvade ja vihmaste ilmade tõttu on Eestis maasikaid vähem kui eelmisel aastal.

Suu saab odavalt magusaks jaanipäeva paiku

Seoses kuiva ja sooja kevadega on maasikasaak Soomes seekord varajasem ning maasikaid tuleb korraga palju. Maasikasõbrad saavad oma suud odavalt magusaks jaanipäeva paiku, vahendas portaal Eestinen viitega väljaandele Iltalehti.

Soomes võib tulla puudus maasikakorjajatest, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Тимкив

Kuivuse tõttu on maasikad tänavu tavapärasest pisemad, samas on võimalik tootjatel maasikaid kasta.

Maasikad hakkasid tänavu sooja kevade tõttu õitsema enne kui lehed suureks kasvasid. See asjaolu võib vähendada viljade suurust. Väga suurt saaki seetõttu tänavuseks ei prognoosita.

Sooja tõttu aga valmivad maasikad ühel ajal kogu Soomes, mistõttu tuleb turule korraga palju maasikaid. Saagi periood jääb lühikeseks.

Selline olukord võib tähendada seda, et maasikakasvatajad tahavad oma toodangust lahti saada kiiresti ja madala hinnaga. Tarbija saab oma suu magusaks soodsa hinnaga, aga marjad on tavapärasest pisemad.

Uus nädal toob sajuvõimalust ja mõõdukat suvesoojust >>

Edela-Soomes (Varsinais-Suomi) on maasikad juba valmimas. Suurem saak tuleb terves Soomes aga jaanipäeva paiku. See on kaks nädalat varem kui tavaliselt.

16
Tagid:
ühiskond, müük, päritolu, põllumajandus, maasikas, VTA, Põllumajandusamet, Soome, Eesti