Ukraina riigipea Petro Porošenko ja Eesti president Kersti Kaljulaid

President sõidab visiidile Ukrainasse

33
(Uuendatud 14:05 22.05.2018)
President Kersti Kaljulaid suundub esmaspäeval ametlikule visiidile Ukrainasse, kus kohtub presidendi ja peaministriga ning külastab lisaks Ida-Ukrainat, kus tutvub olukorraga sõjapiirkonnas ja humanitaarorganisatsioonide tegevusega.

TALLINN, 22. mai — Sputnik. 22.–24. maini toimuval ametlikul visiidil Ukrainasse kohtub riigipea Ukraina presidendi Petro Porošenkoga ja kohtumise järel antakse ühine pressikonverents, teatas presidendi kantselei. 

Narva pole Krimm, vaid palju hirmsam — Briti ajakirjanikud teavad >>

Täna kohtub president ka peaminister Volodymyr Groysmaniga, asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadzega ja Ukraina ülemraada esimehe Andri Parubiga.

Lisaks kõneleb president Kiievis Eesti toetatud projekti "Naised ettevõtluses" lõpetamisel, avab Eesti-Ukraina äriseminari, kohtub Ukraina Rahvusliku Korruptsioonivastase Büroo juhi Artem Sytniku ja büroo töötajatega, kohalike ettevõtjate ja Ukraina kodanikuühiskonna esindajatega.

Kaljulaid külastab ametliku visiidi käigus ka Ida-Ukrainat, kus tutvub sõjas kannatada saanud piirkonna taastamistööde ja humanitaarolukorraga. Eesti riigipea külastab Ida-Ukrainas ka operatsioone juhtivat ühendvägede staapi.

SBU töötajad on tunginud RIA Novosti Ukraina kontorisse >>

Riigipeaga sõidab visiidile ka esinduslik äridelegatsioon Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori juhtimisel, Riigikogu liikmed Eerik-Niiles Kross ja Johannes Kert ning Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov.

Pärast ametliku visiidi lõppu osaleb riigipea president Petro Poroshenko kutsel Kiievis 26. mail UEFA Meistrite Liiga finaalmängul. Riigipea saabub tagasi Eestisse pühapäeval.

Ukraina on olnud Eesti arengukoostöö prioriteet juba ligi 20 aastat. Alates 1998. aastast on Eesti toetanud Ukraina arengut 11 miljoni euroga ning mullu oli töös üle 40 projekti. Eesti toetus Ukrainale vahemikus 2014-2017 ulatus 6,7 miljoni euroni.

President suundub kahepäevasele visiidile Kreekasse >>

Eelmisel nädalal oli Kaljulaid ametlikul visiidil Kreekas, kus kohtus presidendi ja peaministriga, külastas Frontexi staapi ning kohtus kohalike digivaldkonna esindajatega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

33
Tagid:
ametlik, poliitika, visiit, Kersti Kaljulaid, Petro Porošenko, Eesti, Ukraina
Samal teemal
Ukraina eemaldas maksuparadiisi nimekirjast Eesti
Ratas: Eesti tuleb viivitamatult eemaldada Ukraina maksuparadiiside nimekirjast
Ekspert: miks Eesti sattus Ukraina musta nimekirja
Ukraina lisas Eesti maksuparadiiside nimekirja
Eesti aitab Ida-Ukraina humanitaarkriisis kannatavaid lapsi
Tšernobõli AEJ avarii likvideerijad said toetust