Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini maailma tugevaimaks liidriks

Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Putini tugevaimaks liidriks

69
(Uuendatud 14:58 07.05.2018)
Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini maailma tugevaimaks liidriks.

TALLINN, 7. mai — Sputnik. Küsitlus viidi läbi Sputnik.Arvamused projekti raames avaliku arvamuse uuringufirma Ifop poolt teabeagentuurile ja raadiole Sputnik.

Küsitluse esikohal on Vladimir Putin — kolmandik sakslastest (34%), prantslastest (34%) ja itaallastest (38%) peavad teda praegu maailma tugevamaks liidriks. Teine oli Donald Trump — 25% prantslastest, 27% sakslastest ja 29% itaallastest näevad tugevaima juhina teda.

Enamik sakslasi peab Trumpi Putinist ohtlikumaks >>

Ainult USA-s ja Ühendkuningriigis ei suutnud Venemaa president võita — nendes riikides peetakse tugevaimaks presidendiks Trumpi — 43% ameeriklastest ja 33% brittidest, Putinit peab seal tugevaimaks vastavalt 23% ja 26%.

Kolmas koht läks Hiina riigipea Xi Jinping'ile — 17% elanikkonnast Prantsusmaal, 19% Saksamaal, 13% Itaalias, 9% Suurbritannias ja 4% USA's peavad maailma tugevamaks riigipeaks teda.

Kes on tänapäeval maailma mõjuvõimsaim liider?
Kes on tänapäeval maailma mõjuvõimsaim liider?

Prantsusmaal, Saksamaal ja Suurbritannias nimetasid tugevaimaks riigipeaks Venemaa presidenti sagedamini naised.

Küsitlus viidi läbi 22.–27. märtsini Prantsusmaa vanima avaliku arvamuse küsitlusfirma Ifop poolt. Osavõtjaid vanusega 18 aastast ja enam oli 5029 – Prantsusmaalt, Saksamaalt, Itaaliast, Suurbritanniast ja USA-st. Maksimaalne valimi viga 95% tõenäosuse juures moodustab 3.1%.

"Putinitiinerid": see hirmus vene noorsugu >>

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta

Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitus 2015. aasta jaanuaris. Projektis osalevad partneritena tuntud uuringufirmad Populus, Ifop ja forsa. Projekti Sputnik.Arvamused raames korraldatakse Euroopas ja USA-s regulaarselt avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsetel sotsiaalsetel ja poliitilistel teemadel.

Isegi hiinlased hääletaksid Putini poolt >>

Sputnik on teabeagentuur ja raadio multimeediaesindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

69
Tagid:
tugevaim, liider, poliitika, küsitlus, ühiskond, Donald Trump, Vladimir Putin, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Venemaa