Venemaa kavandab Läänemerel raketikatsetusi, illustreeriv foto

Vseviov: Venemaa raketikatsetuste pärast pole vaja üleliia muretseda

49
(Uuendatud 16:42 01.04.2018)
Venemaa kavandab järgmise nädala kolmapäevast reedeni Läänemerel raketikatsetusi, mille üks ala on esimest korda viimase paarikümne aasta jooksul väga lähedal Lätile.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Eesti kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov ütles eile "Aktuaalsele kaamerale", et Venemaa raketikatsetuste pärast pole vaja üleliia muretseda, vahendab Pealinn

Ekspert: sõjalised õppused Eestis ei anna midagi peale kulutuste >>

"Iseenesest pole tegu millegi muretsema panevaga. Loomulikult jälgime väga tähelepanelikult kõiki õppusi, mis toimuvad nii maal, merel kui ka õhus," ütles Vseviov.

"Aga tõsi on, et nii lähedal NATO piiridele ei mäleta meiegi, et Läänemerel oleks selliseid õppusi korraldatud," rääkis Vseviov.

Venemaa õhuliikluse keskjuhtimiskeskus teavitas Lätit, et raketikatsetused viiakse läbi 4.-6. aprillini kella 6 hommikul 6-ni õhtul. Venemaa on palunud Lätil sulgeda osaliselt oma õhuruumi 18 kilomeetri kõrgusel ning 40 kilomeetri raadiuses Läti rannikust, teatas ministeerium.

Väited Venemaa agressioonist Baltimaade vastu on täiesti alusetud. Sellest teatas NATO sõjanõukogu esimees kindral Peter Pavel, olles visiidil Ameerika Ühendriikides, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis. 

NATO teatas olematust Vene agressioonist Baltimaade suhtes >>

Nagu teatas RT, palus üks Ameerika meediakanaleist kindralilt kommentaari Venemaa "agressiooni" kohta Baltimaades. "Ma kasutaksin väljendit "agressioon" Baltimaade kontekstis väga ettevaatlikult, sest tegelikkuses ei näe me Balti riikide suhtes avalikku agressiooni," vastas Pavel.

NATO liikmesriigid korraldavad ka sügisel Venemaa piiride lähedal suured õppused, milles osaleb 45 000 sõjaväelast, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Sellest teatas USA merejalaväekorpuse kindral Robert Neller.

"Sel sügisel – oktoobris — toimuvad taas suured NATO õppused, võimalik, et kõige suuremad õppused dessantlaevade osavõtul, mis olid külma sõja tipul tavalised ja kandsid nime Trident Juncture," teatas Neller Ameerika Ühendriikide esindajatekogu istungil.

Ta täpsustas, et kaasatakse kümneid laevu ja lennukeid. Tema sõnul viiakse õppused läbi Norra rannikul. Kindral ei selgitanud, kus täpsemalt harjutus toimub, teatades vaid, et see jääb Venemaa piiri lähedale.

NATO korraldab Venemaa piiride lähedal suured õppused >>

"Olen kindel, et Venemaa esitab selle kohta protestinoote. Kuid ma leian, et see näitab meie poolt teostatava strateegia tõsidust, sest NATO liitlased ootavad meid sinna end kaitsma," lisas Neller.

49