Eesti juhiloaga tohib alates aprillist Jaapanis sõita, illustreeriv foto

Eesti juhiloaga tohib alates aprillist Jaapanis sõita

73
(Uuendatud 14:18 17.03.2018)
Eesti saatkond Tokyos kirjutab enda Facebooki lehel, et alates 1. aprillist tunnustab Jaapani politsei Eesti juhilube.

TALLINN, 17. märts — Sputnik. "Hea uudis enne turismihooaja algust: alates 1. aprillist 2018 tunnustab Jaapani politseiamet Eesti juhilubasid, seisab saatkonna teates:

Lisaks kehtivale juhiloale on aga vaja ametlikku tõlget jaapani keelde, mille on teinud kas Jaapani Autoliit (JAF) või Eesti saatkond Tokyos. JAF-il on tõlketeenust osutavaid kontoreid üle riigi. Teenustasu on 3000 jeeni ehk umbes 23 eurot juhiloa kohta, Eesti saatkonna riigilõiv on vastavalt valuutakursile 30 eurot.

Kaljulaid: Jaapan ja Eesti jagavad kirge digiilma vastu >>

"See on hea uudis neile, kel plaanis Jaapanit avastada rendiautot kasutades. Sellega langeb ära senine pikaajaline takistus Eesti juhiloaomanikel auto rentimisel saareriigis," kirjutab saatkond.

"Antud võimalus kehtib siiski vaid neile, kes viibivad Jaapanis turistiviisa alusel, see on kuni ühe aasta jooksul alates riiki sisenemise päevast," täpsustab saatkond.

Neil, kes viibivad Jaapanis pikemalt ja elamisloa alusel, tuleb endiselt oma Eesti juhiluba Jaapani juhiloa vastu ümber vahetada.

Endiselt ei kehti Jaapanis Viini 1968. aasta teeliikluskonventsiooni alusel väljastatud rahvusvaheline juhiluba.

Täpsemat info ja avalduse jaoks tuleb külastada ingliskeelset lehekülge.

Jaapani peaminister Shinzo Abe külastas 12. jaanuaril Tallinna, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Shinzō Abe on esimene Eestit külastanud Jaapani peaminister ning ühtlasi ka esimene välisriigi valitsusjuht, kes väisas Eesti Vabariiki 100. sünnipäeva aastal. Ratas ja Abe kinnitasid, et Eesti ja Jaapani suhted on head.

Venemaal trahvitakse välismaa autojuhte talverehvimärgise "Ш" puudumise eest >>

"Jaapani ettevõtjad usaldavad aina enam Eesti majanduskeskkonda ning turistid on avastanud Eesti kauni looduse ja kultuuripärandi. Lisaks on mul hea meel, et Jaapan saab peagi Tallinnas asuva NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuse panustajariigiks," ütles Ratas Abe visiidi eel.

Kõigile autojuhtidele teadmiseks

12. märtsist 9. aprillini kestab Eestis Maanteeameti liiklusohutuskampaania "Kui juhid, siis juhi", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti teisipäeval.

2017. aasta suvel toimunud küsitlusuuringu andmetel toimub Eestis iga päev kõrvaliste tegevuste tõttu keskmiselt viis liiklusõnnetust ning 72% juhtidest tunnistavad, et on viimase 12 kuu jooksul sõidukiroolis mobiiltelefoni kasutanud.

Sel aastal on Eestis juhtunud juba üks hukkunuga liiklusõnnetus, mille üheks põhjuseks oli kõrvalised tegevused sõidu ajal.

Maanteeamet kutsub sõidudokumentide kehtivust kontrollima >>

"Kõrvalised tegevused autoroolis tapavad ja jäävadki elusid võtma, kui inimesed endale aru ei anna, kui ohtlikud need on. Ei ole turvaline, kui sõidu ajal hakatakse näiteks akent puhastama, peegleid seadistama, plaati vahetama. Kui juht teeb roolis midagi muud kui juhib sõidukit, siis ta paneb vabatahtlikult endale koti pähe ja sõidab pimesi," ütles Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Maanteeamet kutsub kontrollima sõiduki juhtimisel vajalike dokumentide kehtivust, märkides, et liikluses on vajalikud kehtiv juhiluba, tervisetõend, tehnoülevaatus ja kindlustus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus.

Iga inimene peab olema kursis oma dokumentide kehtivusajaga, teatas Maanteeamet. Sõidukijuhil peavad kehtima juhiluba ja tervisetõend ning sõidukil tehnoülevaatus ja liikluskindlustus. Juhul kui üks neist ei ole kehtiv, siis liikluses osaleda ei saa.

Maanteeameti teatel saab juhiloa kehtivust kontrollida dokumendilt või maanteeameti e-teeninduses kasutades teenust "Juhiloa kehtivuse päring"; tervisetõendi kehtivust saab kontrollida oma perearstilt või maanteeameti e-teeninduses.

Liiklusõnnetuste järel probleemid tekivad inimeste teadmatusest >>

E-teeninduses tervisetõendi kontrollimiseks tuleb sisse logida. Sõiduki tehnoülevaatust ning liikluskindlustust saab kontrollida maanteeameti e-teeninduses kasutades teenust "Sõiduki taustakontroll".

73
Tagid:
juhiluba, turism, autojuht, saatkond, Tokio, Jaapan, Eesti