Venemaa välisminister Sergei Lavrov

Lavrov: USA võib toimetada Ukrainale relvastust läbi Balti riikide

126
(Uuendatud 14:20 12.02.2018)
Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul püüab Washington oma plaanidesse Ukrainasse taparelvade tarnimiseks kaasata riike, mis paistavad silma russofoobsete suundumustega

TALLINN, 12. veebruar — Sputnik. USA üritab lülitada taparelvade Kiievisse edasitoimetamise ahelasse Balti riike ja Poolat, teatab RIA Novosti viitega Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile.

USA kiitis heaks surmavate relvade tarnimise Ukrainale >>

"Euroopa on vakka ning päris valjusti ja avalikult vastu ei vaidle. Meie andmetel väljendavad nad kõnelustes USA-ga vastuseisu Washingtoni nõudmistele, et Euroopa nende tarnetega ühineks," ütles Venemaa välisminister pühapäeval, 11. veebruaril.

Illiustreeriv foto
Пресс-служба президента Украины

Lavrovi sõnul üritab Washington meelitada enda poole neid riike, kus ilmnevad russofoobsed suundumused – Baltimaid ja Poolat.

"Meie andmetel saavad suured ja soliidsed Euroopa riigid suurepäraselt aru säärase tegevuse ohtlikkusest ja püüavad oma naabreid mõistusele kutsuda, kuna ameeriklased koos kanadalastega on juba asunud nende tarnetega tegelema. Ja see on kahetsusväärne," lausus ta.

Ministri sõnul ei saa Moskva keelata Washingtonil midagi kuhugi tarnida, kuid järeldused seoses Kiievile taparelvade üleandmisega saavad tehtud.

Kiiev ei näe USA relvatarnetes Donbassi suure sõja puhkemise ohtu >>

"Me ei saa keelata ameeriklastel midagi kuhugi toimetada, kuid järeldused sellest me muidugi teeme. See, et Donetski ja Luganski esindajad, kellel on võimalusi enese eest seista, seda tähelepanelikult jälgivad, on samuti fakt. Ma arvan, et seda tuleb samuti silmas pidada," väitis Lavrov.

Möödunud aasta lõpul langetas USA otsuse surmavate relvaliikide, sealhulgas õhutõrjerakettide Javelin Ukrainasse tarnimiseks.

126
Tagid:
taparelv, tarnimine, russofoobia, välisministeerium, Sergei Lavrov, Poola, USA, Ukraina, Balti riigid, Venemaa