Soome presidendivalimised on võitnud ametisolev president Sauli Niinistö

Soome presidendi esimesed õnnitlejad olid Eesti juhid

37
(Uuendatud 09:07 29.01.2018)
Soome saabus presidendivalimiste puhul õnnitlusi üle terve maailma, aga esimesed õnnitlejad olid Eesti juhid, president Kersti Kaljulaid ja peaminister Jüri Ratas, kirjutab Soome meedia

TALLINN, 29. jaanuar — Sputnik. Eesti riigipea Kersti Kaljulaid märkis Sauli Niinistöt Soome presidendiks tagasivalimise puhul õnnitledes, et Eesti ja Soome suhted on erakordselt lähedased, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Soome presidendivalimised võitis Sauli Niinistö >>

"Sauli Niinistö, mul on siiralt hea meel Sind õnnitleda Eesti rahva ja enda nimel Soome Vabariigi presidendiks tagasivalimise puhul. Soovin Sulle edu ja jõudu uueks ametiajaks," kirjutas Kaljulaid sotsiaalmeedias.

"Eesti ja Soome suhted on erakordselt soojad ja lähedased. Oleme naabrite ja sõpradena ning riikide ja rahvastena tihedalt läbi põimunud ning jagame ühiseid väärtusi. Meid ühendab eriline sild, mis toetub meie inimeste sõprusele ja igapäevasele läbikäimisele," lisas Kaljulaid.

Ka Eesti peaminister Jüri Ratas edastas Twitteris õnnitlused soome keeles.

"Õnnitlused tagasivalimise puhul, president Niinistö! Soome rahva toetus peegeldub ülekaalukas valimisvõidus. Veel kord õnnesoovid minult ja kogu Eestilt meie sõpradele Soomes," ütles Ratas.

Niinistö kogus pühapäeval valimiste esimeses voorus 62,7 protsenti häältest. Kuna see on rohkem kui 50 protsenti kõikidest häältest, siis teist vooru ei toimu.

NYT: Soome presidendivalimised on igavad >>

Soome presidendivalimised on surmigavad, sest pildilt puudub koer Lennu, mis võitis aasta aega tagasi üleilmse kuulsuse Twitteris, kirjutas The New York Times, vahendas Sputnik Eesti laupäeval. Lennu on president Sauli Niinistö koer, keda president igale poole kaasa võtab.

37
Tagid:
poliitika, õnnitlus, presidendivalimised, Jüri Ratas, Kersti Kaljulaid, Sauli Niinistö, Eesti, Soome