Leedu president Dalia Grybauskaitė

Grybauskaitė: EL ei saa oma otsuseid liikmesriikidele peale suruda

30
(Uuendatud 11:33 27.09.2019)
Leedu president Dalia Grybauskaitė kaitses reedel Davosi majandusfoorumil Poolat selle tülis Euroopa Liiduga ja ütles, et blokk ei saa oma otsuseid liikmesriikidele peale suruda

TALLINN, 26. jaanuar — Sputnik. "Hoolimata sellest, kui raske olukord ka poleks, ei saa me üksteist süüdistada ja häbistada. Me peame leidma koos konsensuslikke lahendusi, kuna Euroopa tähendab üksteisemõistmist ja kokkuleppeid, mitte jõustamist, peksmist ja vahendite kasutamist, mida pole varem kasutatud," ütles president foorumil toimunud arutelul, vahendas Pealinn.

Kas Leedu lakkab olemast USA mõjuagent Euroopas? >>

"Hiljuti nägime, kuidas institutsioonid üritasid… mõningaid otsuseid jõuga peale suruda, mis… loob väga halva pildi mõnede riikide elanikele," sõnas Grybauskaitė.

Vestlusel Kesk- ja Ida-Euroopa üle osalesid ka Poola president Andrzej Duda ja Ukraina president Petro Porošenko.

EL arutab Poolale sanktsioonide kehtestamist selle kohtureformi üle.

Davosis toimuva Maailma Majandusfoorumi 48. aastakoosoleku teema on "Ühise tuleviku loomine mõranenud maailmas". Mõrad on poliitilised, majanduslikud ja sotsiaalsed, mistõttu kutsub Maailma Majandusfoorum liidreid üles vältima sallimatust ning olema otsustes ja tegudes julged.

Peaminister osaleb Davosis majandusfoorumil >>

Peaminister Jüri Ratas tutvustas Davosis maailma suurkorporatsioonidele ning riigi- ja valitsusjuhtidele Eesti digiühiskonda, osales Euroopa tulevikku ja maailmamajanduse käekäiku puudutavates aruteludes ning kohtus nii Eestisse juba välisinvesteeringuid teinud ettevõtete esindajatega kui ka võimalike tulevaste välisinvestoritega, vahendas Sputnik Eesti teisipäeval.

Foorumi tööst võtsid osa ka kultuuriminister Indrek Saar ja vabariigi endine president Toomas Hendrik Ilves.

Davosi foorumi kõneaineks saavad kaubandussõjad >>

23. jaanuaril alustas Davosis oma tööd 48. ülemaailmne majandusfoorum, mis kestab 26. jaanuarini. Majandusfoorum puudutab tervet hulka kogu maailma jaoks aktuaalseid ülemaailmseid majandusküsimusi.

30
Tagid:
kohtureform, poliitika, kaitse, liikmesriigid, majandus, majandusfoorum, EL, Dalia Grybauskaitė, Davos, Poola, Leedu