Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, peaminister Jüri Ratas ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk

Juncker ja Tusk kiitsid Eesti eesistumist

42
(Uuendatud 14:14 27.12.2017)
Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kiitsid Eestit esimese eesistumise eest Euroopa Liidus, nimetades seda suurepäraseks

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. Te tahtsite säilitada ühtsust seal, kus teised tahtsid külvata lahkhelisid. Me jääme alati meenutama Eesti esimest eesistumist EL-is, mis oli muljetavaldav, ütles Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Ratas kõneles eesistumise digitulemustest >>

"Tahan tänada Eestit, peaminister Jüri Ratast ja tema meeskonda suurepärase eesistumise eest. Minu parimad mälestused sellest on seotud digitippkohtumisega," ütles Tusk kahepäevase Euroopa Ülemkogu järel ühisel pressikonverentsil Junckeri ja Ratasega.

"Tahan tänada peaministrit, ministrit ja kõiki, kes sellega seotud olid. Suurepärane töö," ütles Juncker. "Te tahtsite säilitada ühtsust seal, kus teised tahtsid külvata lahkhelisid. Me jääme alati meenutama Eesti esimest eesistumist EL-is, mis oli muljetavaldav."

Peaminister Jüri Ratas tänas kõiki oma Euroopa Liidu kolleege, Euroopa Liidu Nõukogu, Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi esindajaid ning kõiki ametnikke ja ajakirjanikke, kes toetasid Eesti eesistumise õnnestumist.

Juncker: EL on heades kätes >>

Peaminister on seisukohal, et Eesti on pärast seda poolaastat teistsugune riik. "Oleme targemad, kogenumad ja enesekindlamad kui enne. Oleme õppinud ja pingutanud ning hakkama saanud," ütles Ratas Riigikogu istungil 5. detsembril.

"Ehkki eesistumise päris lõpuni on jäänud veel mitu nädalat ning mitmete oluliste teemade puhul on need nädalad otsustava tähtsusega, saab juba praegu öelda, et anname eesistuja vastutuse edasi rahuliku südamega ja teadmises, et oleme andnud endast parima," ütles Ratas istungi eel.

Eesti lõpetab 1. juulil alanud pooleaastase eesistumise 31. detsembril ja annab roteeruva presidentuuri üle Bulgaariale.

Eesti — Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja >>

42
Tagid:
tunnustus, tulemus, eesistumine, Euroopa Ülemkogu, EL, Euroopa Komisjon, Jean-Claude Juncker, Jüri Ratas, Donald Tusk, Eesti
Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)