Malta

Ajakirjaniku tellimusmõrvas kahtlustakse kolme maltalast

15
Malta võimud vabastasid seitse politsei poolt seoses ajakirjaniku Daphne Galizia tapmisega kinnipeetud isikut, kolmele kohalikule bandiidile on esitatud kahtlustus

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Malta võimud esitasid kahtlustuse suurt kõmu tekitanud Daphne Caruana Galizia tapmises kolmele "kriminaalsetes ringkondades hästi tuntud isikule". Arvatakse, et kahtlustatavad sooritasid kuriteo seni veel tuvastamata isiku tellimusel.

Vahi all on jätkuvalt kaks Degiorgio venda — Alfred ja George, samuti Vince Muscat. Neile on esitatud kahtlustus ajakirjaniku ja blogija Daphne Caruana Galizia tapmises 16. oktoobril, samuti tulirelvade ja lõhkematerjali ebaseaduslikus omamises ja käitlemises. Seitse ülejäänud selles kriminaalmenetluses vahistatud isikut vabastati allkirja vastu. Ajalahe Times of Malta teatel, on kahtlustatavad kohalikes kuritegelikes ringkondades hästi tuntud mehed, tõendid nende vastu olevat Valetta võimude teatel piisavad ja ümberlükkamatud. Kahtlustatavad ise eitavad süüd ja väidavad, et nende vahistamisorder väljastati tagantjärele, 36 tundi pärast nende tegelikku kinnipidamist.

Euroopa on šokeeritud: Maltal tapeti pommiplahvatusega ajakirjanik>>

Kümme kahtlustatavat peeti kinni 4. detsembri varahommikult suure politseioperatsiooni käigus. Võimud ei ole seni teatanud, kas selles asjas on veel kahtlustatavaid ja kes ajakirjaniku mõrva tellis. Portaal Sputnik Eesti on varem kirjutanud Daphne Caruana Galizia tapmise üksikasjadest, mis šokeeris mitte ainult Maltat, vaid kogu Euroopat. Ajakirjanik osales ulatuslikus maksudest kõrvalehoidumise ajakirjanduslikus uurimises ja süüdistas ametisolevat peaministrit osaluses finantsmahhinatsioonides.

Kahtlustatav Vince Muscat on Maltal tuntud selle poolest, et jäi ellu pärast 2014. aastal saadud kolme kuulitabamust pähe. Varem osales ta relvastatud pangaröövi ja politseiniku tapmise katses. Vennad Degiorgiod on osalenud ebaõnnestunud relvastatud röövides, ning läbi käinud ebaseadusliku tulirelva omamaise ja narkootikumide kriminaalasjades. Teatatakse, et kahtlustatavad sattusid ajakirjaniku tapmise asjas politsei vaatevälja tapetu autosse paigaldatud lõhkelaengu plahvatama pannud ja teiste telefonikõnede pealtkuulamise tulemusena.

15
Tagid:
tapmine, ajakirjanik, Daphne Caruana Galizia, Malta