Jõululaat Tallinna Raekoja platsil

Tallinna jõuluturg on avatud!

48
(Uuendatud 09:20 18.11.2017)
Jõuluturgu saab külastada traditsiooniliselt kuni kolmekuningapäevani ehk 6. jaanuarini 2018

TALLINN, 18. november — Sputnik. Euroopa üheks kaunimaks hinnatud Tallinna jõuluturg ei saa selgi aastal lubada kvaliteedis allahindlust, kinnitab Tallinna Kesklinna vanema asetäitja Jüri Lump.

"Nagu varasematelgi aastatel, teeb jõuluturg ka tänavu läbi väikse uuenduse," tõdes Lump. "Oleme seekord soetanud uut kuldse tooniga valgustust, mis aitab luua jõuluturul veelgi soojema ja pidulikuma meeleolu."

Jõuluturg Raekoja platsil kuulutati avatuks koos jõulukuusel süttivate tuledega. Jõulukuuse jaoks soetas Kesklinna valitsus lisaks eelmisest aastast tuttavatele valguskettidele veel poolsada uut LED-valgusega ketti, millel on kokku 5000 kuldset valgust kiirgavat lampi. Sama palju lisandus uusi punaseid säravaid südameid, mis mullu osutusid väga populaarseks. Samuti kuulub sarnaselt läinud jõuludega kuusekaunistuste hulka 260 kuldset ja punast kuuli.

Tallinnas avati jõululaat>>

Jõuluturult saab osta mitmekesises valikus jõuluhõrgutisi ja käsitöötooteid iga päev kella 10–20ni. Söögikohtades pakutakse hapukapsast, verivorsti ja muid siinmail tuntud jõuluroogi, lisaks avatakse tänavu ka grillimaja.Oma jõulukaupa tulid sel aastal esmakordselt pakkuma naaberriikide kaupmehed.

Esimesest advendist 3. detsembril asub oma kontorisse jõuluvana, kellele lapsed saavad iga päev salmi lugeda ja kingisoove edastada.

Lavalt pakutakse rikkalikku kultuuriprogrammi, milles esinevad sajad lauljad ja tantsijad.

Sputnik kutsub talvereisile mööda SRÜ riike ja Baltimaid>>

Tallinna, ja teadaolevalt ka maailma esimese jõulukuuse tõid Raekoja platsile Mustpeade vennaskonna liikmed 576 aastat tagasi. Tallinna jõuluturg meelitab igal aastal kohale tuhandeid külalisi nii Tallinnast kui ka väljastpoolt Eestit. Siinset jõuluturgu on mitme välismaise meediakanali seas tunnustanud näiteks CNN.

48
Tagid:
advent, jõuluturg, jõululaat, jõuluvana, Raekoja plats, Tallinn