Kõrbepistrikud ei talu Eesti vihmast ilma

"Kõrbepistrikud" ei talu Eesti vihmast ilma

101
(Uuendatud 18:22 29.09.2017)
Briti sõjaväekontingendiga Eestisse saabunud droonid Desert Hawk III tõrguvad vihmaga lendamast

TALLINN, 25. september – Sputnik. Sellest teatab Briti The Sunday Times viitega informeeritud allikale. Väljaande andmetel soetasid Briti relvajõud seda tüüpi droonid 2007. aastal lahingutegevuse toetamiseks Iraagis ja Afganistanis. Nende kogumaksumus oli peaaegu 12 miljonit naelsterlingit, veel 3,3 miljonit kulus tehnohooldusele.

Desert Hawk III kasutatakse Briti relvajõududes õppustel pidevalt ja nad saabusid Eestisse koos Ühendkuningriigi sõjaväekontingendiga 2017. aasta alguses.

Siin selgus, et droonidel on üks väga ebapraktiline puudus — "Kõrbepistrikud" ei suuda vihmaga lennata.

"Nad ei orienteeru ja seepärast hakkavad kiirendama ja siis pikeerima, mis tavaliselt ei lõpe heaga," kirjutab The Sunday Times. Probleemsete droonide tootjaettevõte Lockheed Martin kinnitab, et vihamas töötamiseks tuleb nendesse häälesta spetsiaalne tarkvara.

Ekspert USA droonidest: Eesti ei ole ju Afganistan

Sellisest klassist droonide nagu Desert Hawk III kasutamine Eestis annab tunnistust sellest, et NATO sõjaväelased ei võta "Vene ohtu" tõsiselt, leiab eriportaali Bespilotnaja Aviatsia (droonilennuvägi — toim.) peatoimetaja Deniss Fedutinov.

Tema sõnul ei märgatud ilmnenud puudust, mis ei võimalda sellistel droonidel vihmasajus lennata, enne, kui kuni Eestini lendasid droonid Desert Hawk III hoopis teises kliimas, eeskätt Iraagis ja Afganistanis. Sellest kõneles ekspert Sputniku radiosaates.

NATO paigutas 2016. aasta Varssavi tippkohtumise otsuste alusel tänavu Eestisse, Lätti, Leetu ja Poola umbes tuhandemehelised rahvusvahelised pataljonid. Eestis on pataljoni juhtriik Suurbritannia, Lätis Kanada, Leedus Saksamaa ja Poolas USA.

Moskva on korduvalt rõhutanud, et ei kavatse kedagi hirmutada ja püüab vaid kaitsta oma riiklikke huvisid. Kusjuures Poolasse ja Baltimaadesse paigutatud väekontingendid ei suuda loomulikult mitte kuidagi Venemaad hirmutada.

NATO-s kardetakse venekeelseid sõdureid Baltimaades >>

101
Tagid:
sõjatehnika, droon, õppused, Desert Hawk III, NATO, Suurbritannia, Eesti
Teema:
Õppused (114)
Samal teemal
NATO piloodid harjutavad Eesti õhuruumis
NATO tugevdab Balti regiooni õhu- ja merejõududega
Eesti osaleb NATO suurimal meditsiiniõppusel
Ratas külastas NATO peasekretäriga Tapa linnakut
NATO ja Venemaa vahetavad ähvardusi
Briti hävitajad harjutavad koos NATO lahingugrupiga
"Zapad 2017": kas NATO-l tasub muretseda?
NATO laevad tulid Tallinnasse varusid täiendama