Välisminister Sven Mikser kohtus täna oma Poola kolleegi Witold Waszczykowskiga

Mikser tänas Poola kolleegi panuse eest Baltikumi julgeolekusse

18
(Uuendatud 17:21 04.09.2017)
Välisminister Sven Mikser kohtus täna oma Poola kolleegi Witold Waszczykowskiga, kellega arutati Eesti ja Poola suhteid, julgeolekuolukorda, Eesti EL Nõukogu eesistumist ja idapartnerlusega seonduvat

TALLINN, 4. september — Sputnik.

Mikser tänas Poola kolleegi panuse eest Balti regiooni julgeoleku tagamisse. "Eesti ja Poola näevad praeguseks hetkeks kujunenud julgeolekuolukorda ühtemoodi ning mõistavad vajadust NATO heidutusvõimet tugevdada," ütles välisminister. "Jagame ka seisukohta, et atlandiülene koostöö on regiooni julgeoleku seisukohalt väga oluline," rõhutas ta. 

Macron paneb Poola paika >>

Prantsusmaa president Emmanuel Macron
© AFP 2019 / ERIC FEFERBERG

Eesti Euroopa Liidu eesistumisest rääkides rõhutas Mikser, et Eesti soovib näha ühtset ja otsustusvõimelist ELi.

"Peame rääkima ühel häälel, et olla usaldusväärne partner meie liitlastele," ütles Mikser. "Ainult nii saame Euroopa Liiduna ületada ühised väljakutsed ja tulla kriisidest tugevamana välja," ütles ta. Välisministrid arutasid ka eelseisvat välisministrite mitteametlikku kohtumist Tallinnas selle nädala teises pooles. 

Mikser kõneles oma kolleegiga novembris toimuvast ELi Idapartnerluse tippkohtumisest Brüsselis. "Tippkohtumiselt ootame tugevat sõnumit ja konkreetseid samme, mis säilitaksid idapartnerites soovi reformidega edasi liikuda," sõnas ta.

ELi välisministrid kohtuvad kolleegidega idapartnerlusriikidest selle nädala lõpus Tallinnas peale välisministrite mitteametlikku kohtumist.

Saar kohtub Poola kultuuriministriga >>

Lisaks esines välisminister Sven Mikser sõnavõtuga Varssavis toimuva Poola Vabariigi suursaadikute konverentsil.

18
Tagid:
suhted, kohtumine, kaitse, panus, julgeolek, eesistumine, välisministeerium, Witold Waszczykowski, Sven Mikser, Baltikum, Poola, Eesti
Teema:
NATO idarindel (227)