PPA osales merepäästeõppusel

PPA osales merepäästeõppusel

18
(Uuendatud 09:55 10.08.2017)
8. augustil osalesid Politsei- ja Piirivalveameti laevastiku lipulaev "Kindral Kurvits" ja PPA lennusalga kopter Soome lahel traditsioonilisel merepäästeõppusel koos Soome ja Vene Föderatsiooni piirivalvega

TALLINN, 10. august — Sputnik. "Soome lahel on väga aktiivne laevaliiklus ning on oluline, et oleme võimaliku merel juhtunud õnnetuse puhul valmis professionaalselt ja operatiivselt reageerima. See eeldab oskust naaberriikide piirivalvega koostööd teha, et reaalses olukorras oleks tagatud kõigi olemasolevate ressursside parim kasutamine inimeste päästmiseks," ütles PPA integreeritud piirihalduse büroo juhtivpiirivalveametnik, kolonel Aimar Köss.

Päästeamet võttis esmakordselt kasutusele päästejetid >>

Kössi sõnul on tänavuse õppuse teemaks kopteriõnnetuse tagajärjel merre sattunud inimeste päästmine ning merereostuse lokaliseerimine.

Merepäästeõppuse korraldajad roteeruvad iga-aastaselt, tänavu on õppuse korraldajaks Venemaa. Õppus toimub Vene Föderatsiooni vetes Seskari saarest kirdes. Mullu korraldas samalaadset õppust Soome piirivalve, Eesti oli viimati korraldaja rollis 2012. aastal.

Päästeamet võttis merepäästevõimekuse suurendamiseks esimest korda kasutusele päästejetid. Kuuele Yamaha VX Deluxe jetile paigaldati päästetöödeks vajalikku lisavarustust ning muudeti need päästejettideks. Päästejetid paiknevad Jõhvi, Kunda, Muuga, Keila, Tõstamaa ja Kihelkonna päästekomandos, vahendas Sputnik Eesti juuli lõpus.

PPA hoiatab: piiripostide juurde minek on keelatud >>

18
Tagid:
päästeoperatsioon, meri, koostöö, piirivalve, PPA, Soome laht, Soome, Eesti, Venemaa