President Kaljulaid sõitis töövisiidile Itaaliasse

President sõitis naisteasjus Itaaliasse

91
(Uuendatud 16:07 27.06.2017)
President Kersti Kaljulaid on töövisiidil Itaalias, kus kohtub Itaalia parlamendi alamkoja spiikri ning Malta presidendiga ning osaleb Women's Forumil rahu ja julgeoleku-teemalisel arutelul

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Kohtumisel EL Nõukogu praeguse eesistuja Malta presidendi Marie-Louise Coleiro Preca'ga arutatakse riikide kahepoolset koostööd ning vahetatakse kogemusi seoses EL Nõukogu eesistumisega. Itaalia parlamendi alamkoja spiikri Laura Boldriniga kohtumisel arutatakse EL ees seisvaid väljakutseid ning kahe riigi koostööd, teatas presidendi kantselei.

Women's Forum on rahvusvaheline konverents, kus kohtuvad erinevad era- ja avaliku sektori arvamusliidrid üle terve Euroopa ning Vahemere-äärsetest riikidest. Women´s Forum´i Roomas toimuva kohtumise eesmärgiks on arutada Euroopa väärtuste ja tuleviku teemadel. Foorumi kodulehekülg asub siin.

"Kohtumisel Itaalia parlamendi alamkoja spiikri Laura Boldriniga arutasime nii peagi algava eesistumisega seotud küsimusi kui laiemalt Euroopa Liidu tervise üle," kirjutas president sotsiaalmeedias.

"Pikemalt rääkisime rändekriisist, mis on Vahemere ääres palju teravamalt päevakorral kui meil. See on ka arusaadav, sest jätkuvalt on olukord väga kriitiline Vahemere keskosa rändeteel, mille kaudu Liibüast Itaaliasse jõudvate põgenike numbrid ei ole vähenenud ja hukkunute arv Vahemerel on jätkuvalt kõrge," seisab postituses.

"Rändeküsimused saavad üheks oluliseks teemaks ka meie EL Nõukogu eestistumise ajal. Aga spiiker tundis väga elavat huvi ka meie digitaalse ühiskonna edusammude vastu ning avaldas lootust, et eesistumise ajal liigub Euroopa Liit ka digivaldkonnas suurte sammudega edasi," kirjutas Kaljulaid oma postituses.

91
Tagid:
eesistumine, töövisiit, Women's Forum, Kersti Kaljulaid, Malta, Eesti, Itaalia
Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)