EL tippkohtumine Brüsselis

Eesti, Bulgaaria ja Austria kinnitasid 18 kuuks ühised sihid Euroopas

18
(Uuendatud 18:45 23.06.2017)
Eesti, Bulgaaria ja Austria liidrid kinnitasid tänasel kohtumisel Brüsselis, et kolme järjestikuse Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana on neile oluline töökohtade loomine, majanduskasv, julgeolek, inimeste suurem kaasatus ja kindlustunne, kliimamuutused ja puhas energia ning ühtse Euroopa positsiooni tugevdamine maailmas

TALLINN, 23. juuni — Sputnik. Kuna iga riigi Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine kestab napid kuus kuud, ühendavad kolm järjestikust eesistujat jõud, et hoida 18 kuu jooksul neile olulisi teemasid kõrgendatud tähelepanu all.

„Kui iga eesistuja tüüriks Euroopat kuue kuu jooksul ise suunas ja vahetaks kurssi, oleks väga keeruline hoida Euroopat tugeva, otsusekindla ja ühtsena," ütles peaminister Jüri Ratas.

Peaminister Ratase sõnul on tal hea meel, et sarnaselt Eestile on Bulgaariale ja Austriale oluline keskenduda ka digitaalse ühtse turu ja infoühiskonna arendamisele, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

„Oluline on, et Euroopa vaatab julgelt tulevikku ja jätkab Roomas alguse saanud aruteludega. Rooma deklaratsiooni sai kirja julgeoleku, turvalisuse ja naabruse tähtsus, vajadus lõpuni arendada Euroopa majandusruum koos vajalike ühendustega, aga ka kartmatus tegeleda kiirest tehnoloogilisest muutusest tulenevate võimaluste ja ohtudega," lisas Ratas.

Kolme järjestikuse Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja eesmärkide ühendamise sügavamaks eesmärgiks on tugevdada riikide koostööd. Kolmiku ühised eesmärgid koondab ühte programmi EL nõukogu sekretariaat. Seega on EL nõukogu sekretariaat ning Bulgaaria ja Austria ühed Eesti lähimatest partneritest eesistumise ettevalmistamisel ning selle edukal läbiviimisel.

18
Tagid:
eesistumine, eesistuja, Austria, Bulgaaria, Eesti, EL
Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (143)