Illustratiivne foto

Balti kaitseministrid kinnitasid tiheda koostöö jätkamise vajalikkust

8
Kaitseministrid arutasid omavahel ühiste koostööprojektide arendamist ning koostööd NATO lahingugruppide vastuvõtjariikidena

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Lätis Daugavpilsis kohtunud Eesti, Läti ja Leedu kaitseministrid kinnitasid, et riikide omavaheline hea kaitsealane koostöö peab jätkuma, et meie riikide kaitse oleks tagatud.

Министры обороны стран Балтии
Eesti, Läti ja Leedu kaitseministrid

„Meie riikidesse on kohale jõudnud NATO Varssavi tippkohtumisel heakskiidetud rahvusvahelised liitlaste pataljoni lahingugrupid, kuid selle otsuse kiire ja eduka elluviimisega ei ole veel saabunud ajaloo lõpp," ütles kaitseminister Margus Tsahkna. „Me peame jätkama tööd oma julgeoleku tugevdamiseks, et heidutushoiak oleks tervikuna adekvaatne ja olukorrale vastav."

Venemaa riigipea Vladimir Putin andis intervjuud ajalehle Figaro
© Sputnik / Алексей Никольский

Kaitseministrid arutasid omavahel ühiste koostööprojektide arendamist ning koostööd NATO lahingugruppide vastuvõtjariikidena. Käsitleti NATO hiljutise erikohtumise järelmeid ning võimalikku koostööd terrorismivastases võitluses, vahendas kaitseministeerium.

Kaitseminister Tsahkna andis kolleegidele ülevaate Eesti peatselt algava EL nõukogu eesistumise prioriteetidest julgeoleku valdkonnas.

Eesti, Läti ja Leedu kaitseministrid allkirjastasid ka ühiskommünikee, kinnitamaks tiheda koostöö jätkamist.

Balti riikide kaitseministrid kohtuvad regulaarselt kaks korda aastas, et vahetada mõtteid ühiste kaitsekoostöö projektide ja julgeolekuvaldkonna arengute teemal.

8
Tagid:
julgeolek, NATO, kaitseminister, Margus Tsahkna, Varssavi, Leedu, Eesti, Läti
Teema:
NATO idarindel (228)