Luganski RV rahvamiilitsast teatati Eestist tulnud instruktoritest, kes õpetavad välja Ukraina relvajõudude diversante, illustratiivne foto

Eestist tulnud NATO instruktorid treenivad Ukraina diversante

274
(Uuendatud 09:15 30.04.2017)
Luganski RV rahvamiilitsast teatati Eestist tulnud NATO instruktoritest, kes õpetavad välja Ukraina relvajõudude diversante

TALLINN, 29. aprill — Sputnik. Isehakanud Luganski Rahvavabariigi võimudel on fotosid, mis tõendavad Ukraina diversantide treeninguid eeskätt Eestist ja Poolast tulnud NATO instruktorite juhendamisel, teatas Luganski RV rahvamiilitsa esindaja Andrei Marotško, edastab RIA Novosti.

FSB töötajad, illustratiivne foto
© Sputnik / Игорь Зарембо

„Meie valduses on fotod Ukraina erioperatsioonide sõjaväelastega korraldatud õppustest miinide paigaldamiseks diversioonide sooritamisel," teatas Marotško. Ta täpsustas, et neid materjale uurides tegid spetsialistid kindlaks, et õppusi viiakse läbi Poola palgasõdurite baasil Novoaidari asulas.

„Praegu oleme me peaaegu kõigi ukrainlastest diversantide isikud kindlaks teinud," täpsustas Marotško.

Valgevenes vahistati Leedu ja Poola kaudu rahastatud partisanid

Valgevene president Aleksandr Lukašenka teatas märtsis mitmekümne relvastatud isiku kinnipidamisest, kes valmistasid ette provokatsioone riigis. Nende tegevust rahastati välismaalt, raha liikus muuhulgas Poola ja Leedu kaudu, vahendas Sputnik Eesti viitega portaalile Sputnik Valgevene.

Valgevene presidendi sõnul liikusid treeninglaagrite ülalpidamiseks ja provokatsioonide ettevalmistamiseks vajalikud rahavood läbi Poola ja Leedu. Võitlejate kavatsusest õnnestus teada saada välismaal elavatele valvsate Valgevene kodanike abiga.

„Aitäh, et on olemas tõelisi valgevenelasi, kes ise välismaal — Euroopa Liidus — elades meid hoiatasid. Üks naisterahvas tuli saatkonda ja teatas, et valmistatakse ette provokatsiooni. Hakkasime asja uurima ja jõudsime tõepoolest väga huvitavate asjadeni," ütles Valgevene president.

274
Tagid:
treeninglaager, instruktorid, diversandid, NATO, Andrei Marotško, Luganski RV, Eesti, Ukraina