Eesti ja Ukraina vahel toimusid arengukoostöö ja humanitaarabi konsultatsioonid

Ukraina on Eesti arenguabi tähtsaim sihtriik

36
(Uuendatud 14:22 21.04.2017)
Eesti ja Ukraina vahel toimusid arengukoostöö ja humanitaarabi konsultatsioonid

TALLINN, 21. aprill — Sputnik. Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal kinnitas Kiievis sellel nädalal Eesti ja Ukraina vahel toimunud arengukoostöö ja humanitaarabi konsultatsioonidel, et Ukraina on jätkuvalt üks Eesti arengukoostöö prioriteetsetest sihtriikidest, vahendas välisministeerium.

„Eesti jätkab kindlalt Ukraina demokraatliku arengu toetamist ka tulevikus nii poliitilisel tasandil kui ka arengukoostööga. Praegusel hetkel on väga oluline, et Ukraina liiguks reformidega edasi," ütles Seilenthal kohtumisel Ukraina välisministeeriumis. Tema sõnul saab Eesti aidata Ukraina arengule kaasa oma kogemuste jagamisega, seda eriti IKT valdkonnas. "E-valitsemise ja e-lahenduste juurutamine riigihalduses aitab kindlasti kaasa demokraatlike riigistruktuuride tugevdamisele ja suurendab läbipaistvust," rõhutas ta.

Jüri Rata kahepoolsetel kohtumistel Ukraina peaminister Volodymyr Groysmaniga
© Фото : Ave Tampere

Seilenthal rõhutas ka humanitaariolukorra tõsidust Ida-Ukrainas. „Humanitaarolukord ei ole kahjuks oluliselt paranenud, seetõttu jätkab Eesti ka tänavu mõlemal pool kontaktjoont tegutsevate rahvusvaheliste humanitaarabiorganisatsioonide toetamist, " ütles ta.

2017. aastaks on välisministeeriumil Ukraina abistamiseks planeeritud 2,2 miljonit eurot, mis moodustab ligi 20% kogu arengukoostöö ja humanitaarabi eelarvest. Ühtlasi toetab välisministeerium Eesti Idapartnerluse Keskuse tegevusi kõigis idapartnerluse riikides, sealhulgas Ukrainas.

Eesti ja Ukraina vahelistel arengukoostöö ja humanitaarabi konsultatsioonid toimusid 18.-21. aprill. Konsultatsioonide eesmärgiks oli kinnistada häid suhteid kohapealsete partneritega, aidata kaasa abi koordineerimisele ning luua uusi võimalusi edasisteks tegevusteks ja koostööks. Eesti Saatkonnas Kiievis toimus 19. aprillil ka Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi tegevuste avalik tutvustamisüritus.

Konsultatsioonide käigus kohtuti Euroopa Liidu delegatsiooniga Kiievis, ECHO Ukraina, Rootsi arengukoostöö agentuuri SIDA, Ukraina välisministeeriumi majanduskoostöö osakonna ja Euroopa integratsiooni peadirektoraadi, Euroopa Liidu nõuandemissioon Ukrainas EUAM ning humanitaarabivaldkonna teemadega tegeleva kohaliku NGO Vostok SOS-iga.

Samuti peeti konsultatsioone USA saatkonna ja arengukoostööagentuuriga USAID, Euroopa Liidu toetusprogrammi U-LEAD esindajatega, Ukraina E-valitsemise Agentuuri juhtidega ning rahvusvaheliste organisatsioonide UNHCR, UNFPA, UNICEF ja UN OCHA Ukraina esinduste partneritega.

36
Tagid:
konsultatsioonid, humanitaarabi, arengukoostöö, Välisministeerium, Jüri Seilenthal, Eesti, Ukraina