Vene välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova

Zahharova: USA sõjaväelased osalevad „kahtlastes aktsioonides"

262
(Uuendatud 17:00 03.03.2017)
Venemaa välisministeeriumist soovitati Poolasse ja Baltimaaesse saabunud USA sõjaväelastel austada hitlerivastase koalitsiooni liitlaste mälestust selle asemel, et osaleda „kahtlastes" Venemaa-vastase suunitlusega ettevõtmistes

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kritiseeris Poolasse ja Baltimaadesse saabunud ameerika sõjaväelasi, kes on juba jõudnud tähelepanu äratada osalemisega Venemaa-vastase suunitlusega „kahtlastes üritustes", kirjutab RIA Novosti.

Zahharova teatas, et Moskvas ei ole suudetud juhtida tähelepanu sellele, et hiljuti Poolasse ja Balti riikidesse saabunud ameerika sõjaväelased võtsid osa „kahtlastest aktsioonidest", millel on selgesti hoomatav venevastane suunitlus.

„Jutt käib eeskätt meenutusmarsist niinimetatud „neetud sõdurite" mälestuseks — Poola põrandaaluse kommunismivastase liikumise osaliste mälestuseks, kes tulistasid nende maa fašismist vabastanud Punaarmee sõdureid selga. Samast sarjast oli „rännakmarss itta" — Narva alla, mis päädis eesti ja ameerika sõjaväelaste demonstratiivse pildistamisega riigi piiril meie poolel seisva Ivangorodi kindluse taustal," teatas Zahharova.

Välisministeeriumi esindaja väitis, et Moskvas ollakse veendunud, et sellised „kahtlased üritused" heidavad varju USA ja NSVL-i ühisele võitlusele natsismi vastu.

„Parem oleks, kui sedasorti propagandakampaaniates osalemise asemel leiaksid ameeriklased võimaluse austada oma liitlaste puhul hitlerivastases koalitsioonis nende mälestust, kes langesid Euroopa „pruunist katkust" päästmise eest," sõnas diplomaat kokkuvõtteks.

Poola tähistas 1. märtsil „neetud sõdurite" päeva — Poolas 1940. aastate teisel poolel ja 1950-ndail tegutsenud nõukogudevastase ja kommunismivastase relvastatud põraandaaluse liikumise mälestuspäeva, mida hakati tähistama 2011. aastal.

USA maavägede esindaja Euroopas kolonel Steven Lamb väitis, kommenteerides ameerika sõjaväelaste osalemist Poola põraandaalusele antikommunistlikule liikumisele pühendatud üritustel, et see on osa tööst liitlaste toetamisel.

„USA maaväed Euroopas toetavad liitlaste mälestusüritusi, see on osa meie tööprotsessist. Poola on meie liitlane," lausus Lamb.

262
Tagid:
venevastane, kahtlased, üritused, Välisministeerium, NATO, Maria Zahharova, Poola, Eesti, Balti riigid, Venemaa