Itaalia ajakirjanik ja endine europarlamentäär Giulietto Chiesa rääkis oma kohtuasja lahendamisest Eesti vastu Euroopa Inimõiguste Kohtus

Chiesa rääkis oma kohtuasjast Eesti vastu Euroopa Inimõiguste Kohtus

61
(Uuendatud 12:37 25.01.2017)
Itaalia ajakirjanik ja endine europarlamentäär Giulietto Chiesa rääkis teisipäeval toimunud pressikonverentsil sellest, millises staadiumis on praegu tema poolt Eesti vastu esitatud hagi menetlemine Euroopa Inimõiguste Kohtus

TALLINN, 25. jaanuar — Sputnik. Giulietto Chisea peeti kinni ja saadeti Eestist välja 2014. aastal. Eesti võimude poolt antud selgituses on öeldud, et tema viibimine Eestis ohustab riiklikku julgeolekut. Kannatanu ei leidnud õiglust Eesti kohtutes, seetõttu kaebas ta möödunud aasta novembris Eesti Euroopa Inimõiguste Kohtusse.

Giulietto Chiesa on itaalia ajakirjanik ja poliitik.
© Sputnik / Владимир Трефилов

Vastates Lõuna-Osseetia Sputniku ajakirjaniku küsimusele, kuidas on praegu lood tema kaebuse menetlemisega, nentis Chiesa, et lõplikku kohtuotsust jääb oodata veel 3-4 kuud.

Chiesa on varem korduvalt rõhutanud, et ainuüksi Euroopa Inimõiguste Kohtu otsusest talle ei piisa ning ta kavatseb nõuda endale kahju hüvitamist. Kuidas selle kahju suurust hinnatakse, seda itaalia ajakirjanik veel ei täpsustanud, kuid märkis, et kavatseb õigluse otsinguis lõpuni minna.

Ühtlasi rõhutas ta Euroopa Inimõiguste Kohtu eelseisva otsuse tähtsust olenemata sellest, kelle poolt kohus lõpptulemusena on. Juhul, kui kohus toetab Eesti siseministeeriumit, tähendab see Chiesa meelest euroopalike väärtuste tapmist EL-is. Kui aga Euroopa Inimõiguste Kohus asub kannatanu poolele, annab see Euroopa riikidele selge signaali, et Eestis 2014. aastal juhtunu ei tohi enam kusagil korduda.

© Sputnik
Giulietto Chiesa rääkis oma kohtuasja lahendamisest Eesti vastu Euroopa Inimõiguste Kohtus
61
Tagid:
europarlamentäär, ajakirjanik, hagi, Euroopa Inimõiguste kohus, Giulietto Chiesa, Eesti, Itaalia