Brüsselis asub mitme rahvusvahelise organisatsiooni peakorter. Neist olulisemad on NATO ja Euroopa Liit.

Eestisse tuleb Brüsseli piirkonna peaarhitekt Kristiaan Borret

20
(Uuendatud 09:26 25.01.2017)
Kolmapäeval külastab Tallinna Brüsseli piirkonna peaarhitekt Kristiaan Borret, kes peab kell 16 Kultuurikatlas loengu, et tutvustada Brüsseli linnaehituses aktuaalseid teemasid, Productive City kontseptsiooni ja piirkondliku peaarhitekti ametiposti eripära

TALLINN, 25. jaanuar — Sputnik. Borret' visiit aitab ette valmistada Eesti ja Belgia arhitektide ühisprojekti, mille tulemuseks on 2017. aasta talvel Brüsselis EV100 ja Euroopa Liidu (EL) eesistumise välisprogrammi raames avatav näitus, vahendas BNS.

Borret' visiiti korraldava Eesti Arhitektuurikeskuse juhi Raul Järgi sõnul annab peagi algav Eesti Euroopa Liidu eesistumise periood arhitektuurivaldkonnale hea põhjuse otsida Euroopa südames paikneva Belgia arhitektidega koostöövõimalusi.

"Arhitektuur on traditsiooniliselt olnud koha ja kultuurikeskne ja kuigi üleilmastumine muudab meie linnu järjest ühetaolisemaks, aitab koostöö ja teiste tegevuse sügavam mõistmine pigem arhitektuuririkkust hoida," rääkis Järg.

Kristiaan Borret on Brüsseli regiooni peaarhitekt ehk bouwmeester. Aastatel 2006 kuni 2014 oli ta Antwerpeni bouwmeester ja Antwerpeni ülikooli disainiosakonna dekaan. Alates 2005. aastast on Borret Genti ülikooli urbanistika osakonna professor.

Borret on aidanud kaasa kaasaegse linna ja avaliku ruumi teemalise interdistsiplinaarse uurimustöö läbiviimisele ning andnud oma panuse erinevates urbanistikaprojektides Belgias, Hollandis ja Prantsusmaal. 2013. aastal omistati talle flaami kultuuriauhind arhitektuurivaldkonnas tegutsemise eest aastatel 2012-2013.

Tasuta loeng on inglise keeles ning oodatud kõik huvilised. Eriti sobib teema ja arutelu omavalituse ja riigisektori ruumivaldkonna spetsialistidele, aga ka kõikidele arhitektidele, planeerijatele ja valdkonna üliõpilastele.

Eesti ja Belgia arhitektide ühisprojekt sai toetust EV100 ja EL-i eesistumise välisprogrammi sündmuste taotlusvoorust. Eestit tutvustav rahvusvaheline programm algab 2017. aasta teisel poolel, kui Eestist saab EL-i eesistujariik ning vältab läbi 2018. aasta, mil jätkub Eesti 100. sünnipäeva tähistamine.

20
Tagid:
peaarhitekt, visiit, Kristiaan Borret, Norra, Brüssel, Eesti