Pühapäeval telekanalile NBC antud intervjuus nimetas Carter Venemaa panust võitlusse IS-iga „nullilähedaseks“, süüdistades Moskvat Süüria kodusõja pingestamises

Jarovaja peab Pentagoni ütlusi hüsteerilisteks

22
(Uuendatud 10:18 09.01.2017)
Riigiduuma asespiiker Irina Jarovaja peab USA kaitseministri Ashton Carteri väidet Venemaa „nullpanusest“ võitlusse Islamiriigiga (IS) hüsteeriliseks ja ebapädevaks, teatab duumasaadiku pressiteenistus.

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Pühapäeval telekanalile NBC antud intervjuus nimetas Carter Venemaa panust võitlusse IS-iga „nullilähedaseks", süüdistades Moskvat Süüria kodusõja pingestamises, vahendas RIA Novosti.

„Loojanguaegne hüsteeria" — nii võib iseloomustada Pentagoni juhi avaldusi. See tähendab ainult üht — täielikku läbikukkumist, kui närvid ei pidanud vastu ja ainsaks manöövriks oli süüdistada kõiges seda, kes on võitluses terrorismiga tõhusalt tegutsenud — Venemaad," leiab Jarovaja.

Duumasaadiku sõnul ei ole rahvuslik ja ülemaailmne julgeolek Venemaa jaoks sugugi mäng ega spekulatsioonide aine, eriti kui jutt käib riigi kodanike eludest. „Terrorism ei ole meie jaoks ei oma ega võõras, vaid ühine ja vastuvõetamatu vaenlane ning oht," määratles Jarovaja, lisades, et Venemaa „on võidelnud ja võitleb jätkuvalt terrorismi vastu".

„Kuni Pentagon on mängleva kergusega vallandanud sõja ja joonistanud „nullikesi" riikide ja rahvaste elule, on USA kodanikud märkinud rasvase „ristikese" sellisele poliitikale. Seepärast mõelgu härra Carter sellele, kuidas selgitada Ameerika Ühendriikide kodanikele nullide rohkust Pentagoni eelarves, mis puudutavad kulutusi agressiooni, aga mitte rahu tagamiseks," soovitas Riigiduuma asespiiker USA riigiametnikule.

Tema hinnangul ei ole „kuuekohalised nulliread Pentagoni eelarves" suutnud ameeriklasi ega eurooplasi veenda selles, et nende valitsused on häälestatud rahule ja hindavad nende kodanike elusid. Vastupidi, USA-s ja Euroopas nähakse oma riigijuhtkondade „reeturlikkust ja ebaefektiivsust" ning kardetakse kolmandat maailmasõda.

Relvakonflikt Süürias kestab 2011. aasta märtsist peale. Valitsusvägede vastas seisavad erinevate relvagrupeeringute mässulised võitlejad. Venemaa alustas Süüria presidendi Bashar al-Assadi poolt esitatud sõjalise abi osutamise palve peale 30. septembril 2015. aastal õhulöökide andmist terroristide objektide pihta Süürias.

22
Tagid:
panus, kriitika, terrorism, NBC, Riigiduuma, Pentagon, Irina Jarovaja, Ashton Carter, USA, Venemaa, Süüria