Eesti, Läti, Saksamaa ja Leedu lipud

Baltimaad kutsusid Saksa pressi loobuma eksliiduvabariikide tiitlist

61
(Uuendatud 14:33 06.01.2017)
Eesti, Läti ja Leedu suursaadikud Berliinis kutsusid Saksamaa ajakirjandust loobuma viitamast Balti riikidele kui endistele nõukogude vabariikidele.

TALLINN, 6. jaanuar — Sputnik. Pöördumine oli ajendatud Saksa uudisteportaali Zeit Online kolumnist Nõukogude pärand, teatas Leedu välisministeeriumi esindaja. Ministeeriumi kinnitusel aktsepteeris portaal pöördumises esitatud palvet loobuda sellisest, rahvusvahelise õiguse seisukohalt ebakorrektsest, kontseptsioonist, vahendas BNS.

Balti riikide saadikud märkisid oma kirjas Saksa uudisteportaalile, et Eesti, Läti ja Leedu ei ühinenud Nõukogude Liiduga vabatahtlikult, vaid nad okupeeriti ja annekteeriti ning enamus Lääne demokraatiaid, selahulgas ka Saksamaa, ei tunnustanud kunagi Nõukogude okupatsiooni Balti riikides.

Saadikute pöördumises lisati, et Balti riigid mitte ei alustanud pärast Nõukogude Liidu lagumeist uute riikidena, vaid taastasid õigusjärgluse alusel oma riikluse, mille Nõukogude võim oli vahepeal kaotanud. Seepärast ei ole ka Balti riigid Nõukogude Liidu järglased ning seepärast ei saa neid ka poliitiliselt nimetada endisteks nõukogude vabariikideks, märkisid Eesti, Läti ja Leedu suursaadik oma kirjas Zeit Online' ile.

61
Tagid:
tiitel, nõukogudeaegne, kutse, nõukogu, Zeit Online, suursaadik, NSVL, Leedu, Läti, Saksamaa, Eesti