Venemaa kaitseministeeriumi ametlik esindaja Igor Konašenkov

Venemaa kaitseministeerium andis vastuse LKA juhi avaldusele Venemaa tegevuse kohta Süürias

67
(Uuendatud 22:31 04.01.2017)
Luure keskagentuuri (LKA) juht John Brennan püüab oma avaldusega, et Venemaa kasutab Süürias "põletatud maa taktikat" tulevikku kindlustada, sest USA-l tuleb oma tegude eest Süürias peagi vastutust kanda, ütles Venemaa kaitseministeeriumi ametlik esindaja Igor Konašenkov.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. Ta tuletas meelde, et USA juhitav "rahvusvaheline koalitsioon" "purustas alates 2012. aastast metoodiliselt Süüria seadusliku valitsuse maksimaalseks nõrgestamiseks riigi taristut vaatamata tsiviilelanikkonna ohustamisele", teatas RIA Novosti.

Konašenkov märkis samuti, et USA ja koalitsiooni pommitamistest jäid puutumata Islamiriigi relvarühmituste poolt hõivatud naftatootmisobjektid, mis võimaldas islamivõitlejatel teenida nafta ebaseaduslikult müügilt igakuiselt kümneid miljoneid dollareid tulu ja selle rahaga oma ridadesse kogu maailmast palgasõdureid värvata.

"Varem või hiljem tuleb kõige selle eest vastutust kanda. Seepärast härra Brennani katse oma avaldusega tulevikku kindlustada seda olukorda vaevalt et muudab. Venemaa tegevuse reaalsed tulemused Süürias on härra Brennanile hästi teada. Me teatasime nendest spetsiaalselt LKA-le ja teistele taolistele eriteenistustele Venemaa kaitseministeeriumi kokkuvõtval kolleegiumil," ütles Konašenkov.

Ta rõhutas, et Moskva tegevuse peamiseks tulemuseks Süürias sai Iraani ja Türgiga sõlmitud tulevahetuse lõpetamise ja Astanas toimuvate läbirääkimiste ettevalmistamise kokkulepe Süüria opositsiooni formeeringutega.

Konašenkov meenutas ka seda, et USA õhujõud kasutasid tuumalaenguid Jaapani linnades Hiroshimas ja Nagasakis ning keemilisi ründereagente Laoses ja Vietnamis.

Ametkonna esindaja sõnul päästeti USA LKA valeandmete alusel valla sõjad Afganistanis, Iraagis, Liibüas ja Jugoslaavias, mille käigus hävitati nende riikide taristud. Nagu teatas Konašenkov, taastasid purustatud objekte LKA ja Pentagonile lähedal seisvad ettevõtted.

67
Tagid:
vastutus, süüdistus, LKA, Venemaa kaitseministeerium, John Brennan, Igor Konašenkov, USA, Venemaa, Süüria