Soome kaitseminister Jussi Niinistö on Eestile välja pakkunud, et kaks riiki osaleks ühiselt liikursuurtükkide hankel

Eesti uurib võimalusi osaleda Soome liikursuurtükkide hankes

65
(Uuendatud 19:10 04.01.2017)
Eesti ei ole veel otsustanud, kas osaleda Soome liikursuurtükkide hankel, samas uurib Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) võimalusi hankes osaleda.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. RKIK-i direktor kolonel Rauno Sirk ütles BNS-ile, et otsuse, kas osaleda Soome liikursuurtükkide hankes või kuulutada välja oma hange, langetab kaitseministeerium. Samas uurib RKIK võimalusi Soome hankes osalemiseks. "Selle protsessiga läheme kaasa," ütles kolonel Sirk.

Ta märkis, et liikursuurtükkide hanke puhul on lisaks suurtükile endale väga oluline koondada relvasüsteemide hooldus, väljaõpe ja ülalpidamine ühte hankesse. "Suurtükid on tänapäeval kõik väga head, aga meie jaoks on väga oluline ka see, et hooldusbaas oleks meile läheda," sõnas kolonel Sirk.

Soome on välja vahetamas oma peamiselt Nõukogude Liidus valmistatud liikursuurtükke ja ostab uued tõenäoliselt Lõuna-Koreast. Eelmise aasta lõpus katsetasid Soome kaitseväelased Rovajärvel ettevõtte Samsung Techwin valmistatud liikursuurtükke K9 Thunder.

Soome kaitseminister Jussi Niinistö on Eestile välja pakkunud, et kaks riiki osaleks ühiselt liikursuurtükkide hankel, kirjutas põhjanaabrite ajaleht Helsingin Sanomat.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja on BNS-le öelnud, et Eesti on teadlik Soome hankeplaanidest. Otsust konkreetsete võimalike mudelite osas või ka võimalikuks koostööks osalemaks kellegagi koos ühishankel ei ole langetatud, lisas ta.

Soome ja Eesti on varem ühiselt ostnud keskmaaradareid.

65
Tagid:
hange, liikursuurtükid, RKIK, kaitseministeerium, Rauno Sirk, Jussi Niinistö, Soome, Eesti