USA senaatorite delegatsioon külastab Ukrainat

МcCain: 2017. aastal vabastatakse Ukraina alad

41
USA senaator John McCain on veendunud, et 2017. aastal saavad Ukraina alad vabastatud. Nõnda väitis ta Mariupolis, kus ta viibis aasta lõpus koos Ukraina presidendi Petro Porošenkoga.

TALLINN, 2. jaanuar — Sputnik. „Koostöö meie riikide vahel on selleks oluline, et Ukraina piirid oleksid turvalised. Meie sõnum on: eesoleval 2017. aastal saame me vallutajatest jagu ja saadame nad sinna, kust nad tulid," vahendas RIA Novosti Ukraina senaatori sõnu.

Kiiev taastab kontrolli kogu Donbassi territooriumi üle 2018. aasta keskpaigaks, arvab ka Ukraina ajutiselt okupeeritud territooriumide ja riigisiseselt ümberpaigutatud isikute ministri asetäitja Georgi Tuka oma blogipostituses väljaande Novoje Vremja kodulehele, vahendas RIA Novosti.

„Minu ootused on optimistlikud. Tuleval aastal saab Ukraina Donbassi tagasi… Loodan väga, et see toimub juba eeloleval aastal, või siis — hiljemalt — 2018. aasta keskpaigaks. Tõsi, äärmiselt oluline on säilitada Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide toetus," kirjutas Tuka.

Aseministri arvates õnnestub Kiievil tema kontrolli alt väljunud alad tagasi saada enda seatud tingimustel ja „oma stsenaarim okupeeritud alade tagasisaamiseks" teoks teha.

USA senaatorite delegatsioon, kuhu kuuluvad vabariiklased McCain ja Lindsey Graham ning demokraat Amy Kloubchar külastas Eestit 27.-28. detsembril. Delegatsioon külastas ka Lätit, Leedut, Ukrainat ja nüüd on Gruusias.

McCain kinnitas toetust Gruusia NATO-sse astumisele

Gruusia president Giorgi Margvelašvili kohtus esmaspäeval Thbilisit väisavate USA senaatoritega, vahendas BNS.

"Kohtumisel käsitleti USA-Gruusia strateegilist patnerlust, majandus- ja julgeolekukoostöö süvendamist," edastas presidendi pressiteenistus.

Teates märgiti, et Margvelašvili tänas USA senaatoreid Gruusia iseseisvuse ja terviklikkuse toetamise eest.

"Tänasime Gruusia presidenti Gruusia sõjavälaste osaluse eest rahvusvahelistes rahuvalveoperatsioonides, sh Afganistanis, ja kinnitasime taas kord oma toetust Gruusia vabadusele ja sõltumatusele," ütles senaator McCain ajakirjanikele pärast kohtumist president Margvelašviliga.

Senaator ütles ka, et kohtus Gruusia opositsiooni esindajatega.

"Meil oli suurepärane kohtumine sõpradega opositsiooni seast. Me toetame alati head poliitilist õhkkonda Gruusias, meediavabadust. Me jätkame Gruusia toetamist tema pürgimuses liituda NATO-ga." rõhutas McCain.

Senaatorid lahkuvad Gruusiast 2. jaanuaril.

41
Tagid:
prognoos, visiit, Georgi Tuka, John McCain, senaatorid, Donbass, USA, Ukraina
Samal teemal
McCain: Venemaa häkkimise mõjust tõendeid ei ole
McCain rõhutas USA ja Baltimaade suhete tähtust
USA senaatorid arutavad Eesti juhtidega julgeolekut