Hiinas ilmusid müügile pudelid maakera saastumata piirkondadest kogutud puhta õhuga, illustratiivne foto

Värske tuuleiil eraldi pakendis. Kallivõitu

26
Hiinas ilmusid müügile pudelid maakera saastumata piirkondadest kogutud puhta õhuga. Tarbijad hindavad uudistoodet erinevalt, kuid nõudlust sellele jätkub. Ja kerkib järgmine tõsine küsimus.

TALLINN, 2. jaanuar — Sputnik. „Viimati hakkame veel õhu eest ka maksma?" on rahulolematud nii mõnigi kord naljaga pooleks nurisenud. Naljast sai küllalt. Hiinas on sudust lämmatatud Pekingi ja teiste suurlinnade elanikud saanud nüüd õnneliku võimaluse soetada endale puhast õhku. Müügile ilmusid pudelid „käsitsi pakendatud puhta, saasteta ja hapnikuga rikastatud" õhuga. Valikut on igale maitsele ja igas hinnaklassis, teatab Sputniku raadio.

Kõige kallim õhk on millegipärast Uus-Meremaa oma — ligi 8-liitrine pudelitäis maksab 210 jüaani (pisut üle 30 dollari). Müüjad kinnitavad, et pudelitäiest jätkub 180 sissehingamiseks. Olgu, oletagem. Eriti kui mitte väga sügavalt hingata. Sellegipoolest teeb see 17 senti hingamiskorra eest. Ikkagi. Tõsi küll, müügil on ka odavamat õhku — Kanada oma. Sama kogus maksab 108 jüaani. Kokkuhoid on tõsiseltvõetav.

Leidub ka veelgi säästlikum variant — Hiina rannikuäärse Weihai piirkonna toode: 5 jüaani, seega alla dollari. Nojah, importkaubaga võrreldes peaaegu tasuta. Ehkki, kui arvestada, et inimene hingab sisse keskmiselt 12 kuni 16 korda minutis, siis kulusumma ikkagi koguneb. Justnagu meie põrsakese-multifilmis, kus ahne proua Belladonna ütleb: „Nuusi, nuusi… Aga kas sul raha on? Ei ole?… Hinga välja!!!"

Hiina suhtlusvõrgustike kasutajad annavad uuendusele erinevaid hinnanguid. Loomulikult leidub skeptikuid, kes on ostetud õhku sisse hinganud ega ole erilist rahuldust tundnud. Õhk nagu õhk muistegi, suurt vahet ei ole. Aga nõudlust sellegipoolest jätkub.

Kui teile aga tundub see ennekuulmatu eksootikana, siis tasub huvi tunda, kuidas piisavalt küpses eas inimesed omas nooruses suhtusid tavalise gaseerimata pudelivee müügiletulekusse. Erinevas koguses ja erinevatest piirkondadest pudelivee puhul: allikavesi, arteesia kaevu ja mäestikuvesi, jäävesi… Igale maitsele ja igale rahakotile.

Ja kes teab. Olete te kindel, et…kümne aasta pärast ei ilmu poodidesse kümneid sorti anumaid imelise, puhta, värske õhuga — nii kõrgmäestikust kui troopilistelt saartelt, loojangueelsest taigast ja varahommikustest hiirekõrvus metsasaludest toodud? Ohh, kahju kohe, et seda artiklit ei saa pidada ametlikuks patenditaotluseks. Kuigi….

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

26
Tagid:
puhas õhk, kaubandus, ostjad, müüjad, hiinlased, Peking, Hiina