Donald Trump

Trump kiitis Putini otsust

33
(Uuendatud 10:42 31.12.2016)
Venemaa peab USA lahkuva valitsuse viimaseid ebasõbralikke samme provokatiivseks.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. USA presidendiks valitud Donald Trump kiitis reedel sotsiaalvõrgustikus Twitter Venemaa presidenti Vladimir Putinit otsuse eest jätta Ühendriikide diplomaadid välja saatmata.

"Väga hea liigutus viivitamise osas — ma teadsin alati, et ta on väga tark," kirjutas Trump.

Putin oli reedel teatanud, et Moskva ei reageeri USA otsusele saata riigist välja 35 Vene diplomaati Ühendriikide diplomaatide Venemaalt väljasaatmisega.

"Venemaa jätab endale õiguse rakendada vastumeetmeid, ent me ei lasku vastutustundetu köögidiplomaatia tasemele. Me kavandame oma järgmisi samme USA-Vene suhete taastamiseks sõltuvalt president Donald Trumpi valitsuse poliitikatest," lausus Vene president Kremli edastatud avalduses.

Vene president Vladimir Putin
© Sputnik / Григорий Сысоев

Tema sõnul peab Venemaa USA lahkuva valitsuse viimaseid ebasõbralikke samme provokatiivseks ja Vene-USA suhete edasisele kahjustamisele suunatuks.

"Need on ilmselges vastuolus nii Venemaa kui ka Ameerika rahva põlishuvidega. Arvestades Venemaa ja USA erilist vastutust üleilmse julgeoleku säilitamisel, kahjustavad need kogu rahvusvaheliste suhete kompleksi," lausus Putin.

33
Tagid:
väljasaatmine, diplomaadid, Donald Trump, Vladimir Putin
Teema:
Diplomaatiline skandaal (37)