Esimesed kohtuprotsessid tuhandete 15. juuli Türgi riigipöördekatses kahtlustatuna kinni peetud inimeste üle algavad 2017. aasta hakul

Türgi on kuue kuu jooksul vahistanud 1656 sotsiaalmeedia kasutajat

15
(Uuendatud 18:26 25.12.2016)
Türgi võimud on viimase kuue kuu jooksul ametlikult vahistanud 1656 inimest terroriorganisatsioonide toetamise või ametnike solvamise eest sotsiaalmeedias ja uurivad veel vähemalt 10 000 isiku tegevust, teatas siseministeerium laupäeval.

TALLINN, 25. detsember — Sputnik. Ministeerium ütles, et alates juulikuisest putšikatsest on õiguslikke samme astutud 3710 inimese suhtes, keda politsei on tuvastanud. Vahistatutest on 1203 vabastatud tingimisi, 767 vabastati ja 84 on veel vahi all.

Ministeeriumi täpsustuse kohaselt uuritakse umbes 10 000 inimese internetitegevust, kelle kohta on prokuratuurile informatsiooni laekunud ja keda kahtlustatakse võrgus terrorismi toetamises või võimuesindajate solvamises, edastas BNS.

Türgi võimud on korduvalt piiranud ligipääsu sotsiaalmeediale, kui riigis on aset leidnud terrorirünnak või muu sellelaadne sündmus.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan süüdistas möödunud kuul lääne meediat poolehoius nurjunud riigipöördele.

Erdoğan ütles presidendipalees telekanali TRT World ametlikul avamisel peetud kõnes, et lääne meedias on võtnud sõna Ühendriikides elavat vaimulikku Fethullah Güleni pooldavad ajakirjanikud. Ankara süüdistab Güleni 15. juuli nurjunud riigipöörde korraldamises. Türgi on korduvalt ka kurtnud, et lääne ajakirjandus ei edasta riigi vaateid konfliktidele Süürias ja Türgi kaguosas.

Esimesed kohtuprotsessid tuhandete 15. juuli Türgi riigipöördekatses kahtlustatuna kinni peetud inimeste üle algavad 2017. aasta hakul. President Erdoğani kukutamiseks korraldatud riigipöördekatsega seoses ootab vanglas kohut mitu tuhat endist sõjaväelast, õigussüsteemi töötajat ja tsiviilisikut.

 

15
Tagid:
riigipööre, sotsiaalmeedia, kohus, Türgi