Kultuurikatel asub praegu Põhja-Tallinnas

Tallinna kesklinna piired avarduvad

21
(Uuendatud 10:11 15.12.2016)
Tallinna kesklinna halduskogu tegi linnavalitsusele ettepaneku muuta kesklinna linnaosa piire selliselt, et praegu Põhja-Tallinnas asuvad linnahall, kultuurikatel ja kavandatav uus linna raehoone jääksid kesklinna piiridesse.

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Halduskogu esimehe Kaido Kuke sõnul on loogiline, et linna esindushooned asuvad kesklinnas piirides. "Põhja-Tallinn on väärikas ja Tallinna kõige omanäolisem linnaosa, kuid raehoone sobitub oma olemuselt paremini kesklinna," ütles Kukk, kelle sõnul on linnahalli ümbrusest kujunemas linna uus süda.

Praegu jookseb Kuke sõnul kahe linnaosa vaheline piir selliselt, et nii kultuurikatel kui ka linnahall jäävad napilt Põhja-Tallinna piiridesse, kuid kavandatavad linnahalli juurdeehitised jääksid juba kesklinna piiridesse, edastas BNS. Põhja-Tallinna piiridesse jääb ka maa-ala, kuhu lähiaastatel planeeritakse linna uut raehoonet.

Halduskogu ettepaneku kohaselt jookseks uus linnaosade vaheline piir mööda Kalasadama tänavat mereni, seega nii kultuurikatel kui ka linnahall jääksid edaspidi kesklinna piirkonda. Lisaks eelnevale tegi halduskogu ettepaneku nihutada Tehnika tänava linnaosade vahelist piiri selliselt, et see jookseks Tehnika tänava asemel mööda raudteed.

21
Tagid:
kultuurikatel, Linnahall, kesklinn, Põhja-Tallinn