Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Tarmo Tamm

Peaminister esitab maaeluministri kandidaadiks Tarmo Tamme

51
(Uuendatud 20:39 07.12.2016)
Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas teeb Keskerakonna juhatusele ettepaneku kinnitada maaeluministri kandidaadiks riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Tarmo Tamme.

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. "Tarmo Tamm on ennast tõestanud mitmel rindel. Ta on pikalt töötanud põllumajanduse valdkonnas, juhtinud kuus aastat Põlva valda ning kaksteist aastat Põlva linna. Samuti on tal kogemust kahes riigikogu koosseisus," ütles Ratas Keskerakonna pressiesindaja vahendusel, vahendas BNS.

"Olen konsulteerinud paljude erakonnakaaslaste ja maaelu valdkonna inimestega, kes on avaldanud toetust Tarmo Tamme esitamiseks ministri ametikohale," lisas Ratas.

Tamm sõnas, et Eesti maaelu on tema jaoks väga südamelähedane valdkond. "Olen oma teadlikust elust üle poole maal elanud ja põllumajanduse valdkonnas töötanud. Eesti maaelu vajab tõsist tööd ja panustamist ning olen valmis sellele täielikult pühenduma. Mul on väga hea meel, et Keskerakonna juhitav koalitsioon on juba astunud esimesed sammud ning eraldab vajalikku lisaraha üleminekutoetuste ja kriisiabi täies mahus välja maksmiseks," lausus Tamm.

Martin Repinski astub maaeluministri ametist tagasi
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Tamm on lõpetanud Tihemetsa sovhoostehnikumi mehhaniseerimise erialal ning Eesti Maaülikooli agraarökonomisti erialal. Tamm töötas 1976-1993 Põlva Agro töökoja juhatajana, 1993-1999 Põlva vallavanemana, 1999-2011 Põlva linnapeana ning kuulub alates 2011. aastast riigikogusse. 

Martin Repinski esitas teisipäeval peaminister Jüri Ratasele avalduse maaeluministri ametist tagasi astumiseks. Repinski sõnul soovis ta tuua Keskerakonna ja Ratase tule alt välja. 

"On selge, et minu ettevõtlustegevusest ja varasemast elust on jäänud lahtisi otsi, mis tuleb kokku sõlmida. Ministritöö seda kindlasti ei võimalda, selles tuleb sajaprotsendiliselt keskenduda Eesti maaelu ja põllumajanduse võimalustele ja muredele. Seetõttu lahkun maaeluministri ametist ja jätkan tööd riigikogu liikmena. Teen korda oma taluga seotud asjad, et saaksin selle igapäevase juhtimise korrektselt üle anda," märkis Repinski oma avalikus pöördumises.

Ratas ütles möödunud nädalal, et Repinskiga seoses on kogunenud väga palju küsimusi ning ta peab langetama selge otsuse. "Esiteks on mul siiralt kahju, et selle valitsuse kümme esimest tööpäeva oleme pidanud tegelema suuresti maaeluminister Martin Repinski personaalküsimusega. Seetõttu on jäänud tähelepanuta paljud Eesti inimeste jaoks olulised teemad, millega äsja tööd alustanud valitsus igapäevaselt tegeleb," räkis Ratas.

Eesti Ekspress kirjutas, et Repinskile kuuluva Konju mahetalu kitsejuustu müüakse kõikjal Eestis, samas on osa sellest tellitud Hollandi ettevõttelt De Molkerei. Repinski ise kinnitas, et Eesti poodides Hollandist pärit juustust tehtud Konju farmi tooteid ei ole ning mingit pettust ta ei tunnistanud.

Reedel selgus, et maaeluminister Martin Repinski on Ida-Viru maakohtult saanud alaealisena kelmuse katse eest tingimisi vanglakaristuse. ERR-i käsutuses oleva kohtuotsuse kohaselt mõistis Ida-Viru maakohus Repinski 2002. aasta 12. augustil lihtmenetluse kokkuleppega süüdi kelmuse katses ja karistas teda tingimisi kolme kuu pikkuse vangistusega üheaastase katseajaga.

51
Tagid:
astumine, tagasiastumine, Maaeluministeerium, Tarmo Tamm, Martin Repinski, Eesti
Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Samal teemal
Ratas on otsustanud Repinski maaeluministriks jätta
Ratas langetab otsuse Repinski osas järgmise nädala alguses
Minister Repinskit on noorukina karistatud kriminaalkorras
Vastasin peast, vabandan
Keskerakond ei pea Repinski tagasiastumist vajalikuks
Politoloogi hinnangul ei pruugi Repinski skandaal valitsuse mainet rikkuda
Ratas tahab Repinskilt süüdistuste ümber lükkamist