Kaitseminister Margus Tsahkna

Kaitsevaldkonna hangete mahud kasvavad 200 miljonini

17
Kaitseminister Margus Tsahkna sõnul kasvavad kaitsevaldkonna investeeringud ja kaitseotstarbelise erivarustuse hanked aastaks 2020 ligi 200 miljonit euroni.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Kaitseminister vastas esmaspäeval riigikogu Vabaerakonna liikmete arupärimisele kaitsevaldkonna kulude tõhususe ja läbipaistvuse kohta. Tsahkna sõnul on kaitseministeeriumi valitsemisalas hangete mahud viimaste aastatega märgatavalt kasvanud ning suurenevad lähiaastatel veelgi, vahendas BNS.

"Näiteks, kui 2010. aastal moodustasid investeeringud ja kaitseotstarbelise erivarustuse hanked 57,3 miljonit eurot, siis aastaks 2020 on prognoos juba ligi 200 miljonit eurot," ütles minister. Tema hinnangul on tõus märkimisväärne. See tähendab ka seda, et kogu töö korraldamine, hangete korraldamine, selle järelevalve, läbipaistvus on ülimalt olulise tähtsusega. Sama puudutab ka taristut.

"Kaitseministeeriumi valitsemisala kinnistute ülalpidamiskulud olid näiteks 2010. aastal 9,8 miljonit eurot, aga 2016. aastal juba 16 miljonit eurot. See näitab seda, et me oleme investeerinud ja panustanud ka oma taristusse, aga ka selle ülalpidamiskulud on oluliselt tõusnud," sõnas Tsahkna.

Ministri sõnul otsustas kaitseministeerium koondada kaitseväele efektiivse toetus ning hangete läbipaistvuse ja õiguspärasuse tagamiseks hangete läbiviimise ja taristu halduse ühte asutusse. Kui seni korraldas hankeid kaitseministeerium ja kaitseväe toetuse väejuhatuse vastavad osakonnad ja allasutused iseseisvalt, siis alates tuleva aasta 1. jaanuarist teeb kaitseinvesteeringute keskus. Sinna koondatakse nii kaitseministeeriumi kui ka kaitseväe valdkondlikud teadmised ja kogemused.

"Meie hinnangul aitab see tagada, et hanked viiakse läbi standardsetel alustel ning järgitakse samu põhimõtteid," märkis kaitseminister. Ta selgitas, et samuti aitab teadmise ja teenuse pakkumise koondamine ühte asutusse vältida tulevikus valitsemisala sisest dubleerimist, kus sama teemaga tegeldakse samaaegselt erinevates üksustes.

17
Tagid:
taristu, prognoos, hanged, investeering, kaitsevägi, kaitseministeerium, Margus Tsahkna, Eesti